Sisukord
Arvamus
Postimees
16.02.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Volkonski: muudame riigikogu punkriks! Palju õnne Tagakülg Maardu volikogu ähvardab tegutsemisvõimetuks tunnistamine Eesti lühiuudised 1602esikas Merepäästjad olid teenistuses purjus Politseijuht: purjuspäi tööl olemise korral järeleandmisi ei tehta Eestlased leidsid platsentast kasuliku geenisegaduse Majandus Majanduse lühiuudised Välismaa Rünnakud Kopenhaagenis ei tulnud üllatusena Välismaa lühiuudised Vaherahu pole peatanud vaenutegevust Arvamus Juhtkiri: veretöö Taanis – rünnak vaba ühiskonna aluste vastu Ahto Lobjakas: riik riigi sees Lauri Vahtre: 1944 ja kaks leppimist Andres Herkel, Jüri Adams: populismiuuring, mis lonkab mõlemat jalga Toomas Randlo: mis halvasti, see uuesti Marti Aavik: postkontor pole kultuuriasutus Kultuur Becketlik muusik Poolamaalt Taksoga Berlinalel, karu pagasnikus Sport Taaramäe alustas Astana särgis võiduga Ermitsalt karjääri parim tulemus, Lehtla sai taas punkte Spordi lühiuudised Tänak ja Mõlder lõikasid targa sõidu vilju Õhuke Kalev/Cramo jätkab üllatamist Tubli turniiri valus lõpp Ukrainlased alistanud Serviti eurounistus elab Endised ässad sõitsid mõnuga, aga mitte kõik Tarbija Kahtlus: postkontoreid ootab ees sulgemislaine Tartu Tontlikult julge «1987» Nädal toob külalised koolidesse Tartus kasvas Rootsi ja Saksa turistide arv Suusasõbrad said maratonist energiasüsti Norra suusatajad näitasid suusamaratonil võimsust Nikolai Põdramägi tahab õiglasemat Eestit Toidukino võitis piinliku vaikuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Ahto Lobjakas: riik riigi sees

5 min lugemist
Ahto Lobjakas FOTO: Peeter Langovits

Kolumnist Ahto Lobjakas leiab, et Eestis võtab võimust riigikaaperdajalik mõtteviis, kusjuures kaaperdajateks on need, kes usuvad, et nad riigi pärast kõige rohkem muretsevad, aga tõrjuvad seejuures üksiti nii teisi mõtteviise kui ka vaba arutelu kui sellist.

Tellijale Tellijale

Eesti on astumas riigikaaperduse ajastusse. «Riigikaaperdus» on moodne sõna , mis tähistab poliitikanalüüsis riigivõimu sattumist mingi kitsa huvigrupi kontrolli alla. See, mille esimesi ilminguid me Eestis praegu näeme, ei ole moodne nähtus, vaid osutab üle 1991. aasta tagasi 1930. aastatesse. See ei ole ka unikaalne nähtus, vaid tihedalt seotud Putini Venemaa tõusuga viimase kümme aasta jooksul. Eesti-sarnaseid riike on mitmeid, enamik arenenumates riigikaaperduse staadiumites, nagu Ungari või Gruusia.

14.02.2015 17.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto