L, 30.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Maardu volikogu ähvardab tegutsemisvõimetuks tunnistamine

Facebook
Comments

Vabariigi valimiskomisjon tegi reedel Harju maakonna valimiskomisjonile ettekirjutuse algatada järelevalve, et selgitada, kas uue linnapea valimisel kahekuulise tähtaja ületanud Maardu volikogu muutus seetõttu tegutsemisvõimetuks ja tuleks laiali saata.

Seadus näeb ette, et volikogu on tegutsemisvõimetu, kui ei vali kahe kuu jooksul pärast linnapea vabastamist ametisse uut linnapead. Sel juhul loetakse kõigi volikogu liikmete volitused ennetähtaegselt lõppenuks ja nende asemel astuvad ametisse asendusliikmed.

Maardu senine linnapea Nikolai Vojeikin astus tagasi 21. novembril ja neli päeva hiljem määrati kuni uue linnapea valimiseni tema asendajaks abilinnapea Rein Meel. Uueks linnapeaks valis volikogu Georgi Bõstrovi 27. jaanuaril, mil eelmise meeri tagasiastumisest oli möödunud rohkem kui kaks kuud.

Vabariigi valimiskomisjoni materjalidest selgub, et päev enne uue linnapea valimist saatis maakonna valimiskomisjon Maardu linna valimiskomisjonile kirja, kus viitas kohaliku omavalitsuse korralduse seadusele ja soovis teada, kas linna valimiskomisjon on juba teinud või millal kavatseb teha volikogu asendusliikmete määramise otsuse.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles