Sisukord
Arvamus
Postimees
16.02.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Volkonski: muudame riigikogu punkriks! Palju õnne Tagakülg Maardu volikogu ähvardab tegutsemisvõimetuks tunnistamine Eesti lühiuudised 1602esikas Merepäästjad olid teenistuses purjus Politseijuht: purjuspäi tööl olemise korral järeleandmisi ei tehta Eestlased leidsid platsentast kasuliku geenisegaduse Majandus Majanduse lühiuudised Välismaa Rünnakud Kopenhaagenis ei tulnud üllatusena Välismaa lühiuudised Vaherahu pole peatanud vaenutegevust Arvamus Juhtkiri: veretöö Taanis – rünnak vaba ühiskonna aluste vastu Ahto Lobjakas: riik riigi sees Lauri Vahtre: 1944 ja kaks leppimist Andres Herkel, Jüri Adams: populismiuuring, mis lonkab mõlemat jalga Toomas Randlo: mis halvasti, see uuesti Marti Aavik: postkontor pole kultuuriasutus Kultuur Becketlik muusik Poolamaalt Taksoga Berlinalel, karu pagasnikus Sport Taaramäe alustas Astana särgis võiduga Ermitsalt karjääri parim tulemus, Lehtla sai taas punkte Spordi lühiuudised Tänak ja Mõlder lõikasid targa sõidu vilju Õhuke Kalev/Cramo jätkab üllatamist Tubli turniiri valus lõpp Ukrainlased alistanud Serviti eurounistus elab Endised ässad sõitsid mõnuga, aga mitte kõik Tarbija Kahtlus: postkontoreid ootab ees sulgemislaine Tartu Tontlikult julge «1987» Nädal toob külalised koolidesse Tartus kasvas Rootsi ja Saksa turistide arv Suusasõbrad said maratonist energiasüsti Norra suusatajad näitasid suusamaratonil võimsust Nikolai Põdramägi tahab õiglasemat Eestit Toidukino võitis piinliku vaikuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Toomas Randlo: mis halvasti, see uuesti

2 min lugemist
Toomas Randlo FOTO: Liis Treimann

Jaanuari lõpus läbis riigikogus kolmanda lugemise lennundusseaduse muutmise eelnõu, mis kaotab õhuruumi raadiosidest eesti keele. See saadeti presidendile ja möödunud neljapäeval kuulutas riigipea seaduse välja. Sündmusi lahutas kaks nädalat, mille jooksul selgus, et majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi (MKM) ametnikud polnud siiski kõikide osaliste hinnangut küsinud, ning kiiruga hakati uut eelnõu koostama.

Tellijale Tellijale

Loomulikult on tore, et MKM võttis kriitikuid kuulda ja lubas võimalikult kiiresti probleemi lahendada ning uued muudatused ära teha. Kõigil tuleb vigu ette ja on hästi, kui seda tunnistatakse ning heastada lubatakse. Seaduste puhul pole aga äpardused nii kergesti andestatavad.

Kõnealuse juhtumi puhul oli Eesti 2013. aasta lõpus võtnud endale kohustuseks minna kahe aastaga õhuruumis üle ainult ingliskeelsele raadiosidele. Mullu oktoobris algatati lennundusseaduse muutmise eelnõu, kus aga polnud midagi mainitud ükskeelsest raadiosidest. See muudatus lisati alles detsembris ning parlament kiitis selle jaanuaris heaks. Praeguse seisuga hakkab seadus novembrist kehtima.

14.02.2015 17.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto