Sisukord
Tartu
Postimees
22.02.2020
Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu (7) Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? (2) Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast (34) KOHALIK VAADE ⟩ Kolmejalgsed vallandasid Leedus liiklusraevu (15) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega (5) Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (6) Sipsik elab veel! (1) Läti ema eksirännakud (3) Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (22) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat (1) Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Uus normaalsus: jäävabal talvel sööb torm Eesti randa nagu labidaga Merendus Hiina viirus muserdab maailma laevandust AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» (75) Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (21) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab (5) Arter Depressiooni põrgust pääsenud Liis Velsker: emotsioonide kõikumine oli nii metsik, et ma enam ei jaksanud nendega tegeleda (4) Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (38) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks VIDEO. Mägine Itaalia: hirmud, viirastused ja maagia Ei karjet, ei kõmakat, matkaja lihtsalt kadus teelt Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Superstaar Anne Veski: «Paabulinnuks ei pea saama!» (1) Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (22) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartus kasvas Rootsi ja Saksa turistide arv

1 min lugemist

Möödunud aastal suurenes Tartus ööbinud turistide arv võrreldes 2013. aastaga 0,7 protsenti. Kõige rohkem ehk 10 protsenti kasvas Rootsist pärit turistide arv.

Mullu peatus Tartu majutusettevõtetes 188 015 turisti. Külastanutest moodustasid Eesti elanikud pisut alla poole ehk 47 protsenti. Majutusteenust kasutas Tartus 99 819 välisturisti, mis on 1,4 protsendi võrra rohkem kui aasta varem.

Kõige rohkem väliskülalisi saabus Tartusse Soomest (33 422), Venemaalt (15 096), Lätist (13 270) ja Saksamaalt (9637). Enim tõusis Rootsi turistide majutus (10%) ja sakslaste majutus (6,2%). Venemaalt pärit turistide arv kahanes 3,3 protsenti. Tartus keskmiselt veedetud ööde arv langes 1,79-lt 1,77-le.

Tartu majutusasutustes oli langus ka detsembris, mil siin ööbinud turistide arv vähenes võrreldes 2013. aasta detsembriga 13,3 protsenti. Kõige rohkem aga vähenes Venemaalt pärit turistide arv, mis kukkus 1553-lt 852-le.

Tartu abilinnapea Kajar Lember ütles, et statistika näitab, et turismisektor vajab jõulisemat panustamist ühistegevustesse ja eriti ühisturundusse. «Suureks väljakutseks on meile ka see, kuidas tagada inimeste pikem viibimine kohapeal,» kommenteeris ta.

«Turism on oluline majandusharu ja Tartu on turismikorralduses kavandamas mitmeid muudatusi, mille eesmärk on koostöö suurendamine turismivaldkonnas, linna ja ettevõtjate vahel, aga ka kogu Lõuna-Eestis laiemalt,» lisas Lember. Lemberi sõnul tuleks Tartu turismitegevus koondada. «Praegu on Tartu põhiline turismikorraldaja SA Tartumaa Turism, lisaks on meil linna avalike suhete osakonnas maine- ja turismiteenistus ning kaudsemalt tegeleb turismiga ka ettevõtlusosakond. Aga meie väga selge mõte on koondada see ühte rusikasse ja suurendada ettevõtluse rolli turismikorralduses,» rääkis Lember.

Sihtasutuses Tartumaa Turism on aasta algusest täiskohaga tööl inimene, kes tegeleb konverentsiturismiga. «See on üks väga konkreetne suund, et tekiks koostöö ülikooli, ettevõtjate ja linna vahel. Teine asi on ühisturundus. Kui Tartu linn käib välismessidel, siis ka näiteks trükiste tootmine võiks olla tehtud koostöös sihtasutusega Lõuna-Eesti Turism,» selgitas Lember.

Seotud lood
21.02.2020 24.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto