Sisukord
Tartu
Postimees
16.02.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Volkonski: muudame riigikogu punkriks! Palju õnne Tagakülg Maardu volikogu ähvardab tegutsemisvõimetuks tunnistamine Eesti lühiuudised 1602esikas Merepäästjad olid teenistuses purjus Politseijuht: purjuspäi tööl olemise korral järeleandmisi ei tehta Eestlased leidsid platsentast kasuliku geenisegaduse Majandus Majanduse lühiuudised Välismaa Rünnakud Kopenhaagenis ei tulnud üllatusena Välismaa lühiuudised Vaherahu pole peatanud vaenutegevust Arvamus Juhtkiri: veretöö Taanis – rünnak vaba ühiskonna aluste vastu Ahto Lobjakas: riik riigi sees Lauri Vahtre: 1944 ja kaks leppimist Andres Herkel, Jüri Adams: populismiuuring, mis lonkab mõlemat jalga Toomas Randlo: mis halvasti, see uuesti Marti Aavik: postkontor pole kultuuriasutus Kultuur Becketlik muusik Poolamaalt Taksoga Berlinalel, karu pagasnikus Sport Taaramäe alustas Astana särgis võiduga Ermitsalt karjääri parim tulemus, Lehtla sai taas punkte Spordi lühiuudised Tänak ja Mõlder lõikasid targa sõidu vilju Õhuke Kalev/Cramo jätkab üllatamist Tubli turniiri valus lõpp Ukrainlased alistanud Serviti eurounistus elab Endised ässad sõitsid mõnuga, aga mitte kõik Tarbija Kahtlus: postkontoreid ootab ees sulgemislaine Tartu Tontlikult julge «1987» Nädal toob külalised koolidesse Tartus kasvas Rootsi ja Saksa turistide arv Suusasõbrad said maratonist energiasüsti Norra suusatajad näitasid suusamaratonil võimsust Nikolai Põdramägi tahab õiglasemat Eestit Toidukino võitis piinliku vaikuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tartus kasvas Rootsi ja Saksa turistide arv

1 min lugemist

Möödunud aastal suurenes Tartus ööbinud turistide arv võrreldes 2013. aastaga 0,7 protsenti. Kõige rohkem ehk 10 protsenti kasvas Rootsist pärit turistide arv.

Mullu peatus Tartu majutusettevõtetes 188 015 turisti. Külastanutest moodustasid Eesti elanikud pisut alla poole ehk 47 protsenti. Majutusteenust kasutas Tartus 99 819 välisturisti, mis on 1,4 protsendi võrra rohkem kui aasta varem.

Kõige rohkem väliskülalisi saabus Tartusse Soomest (33 422), Venemaalt (15 096), Lätist (13 270) ja Saksamaalt (9637). Enim tõusis Rootsi turistide majutus (10%) ja sakslaste majutus (6,2%). Venemaalt pärit turistide arv kahanes 3,3 protsenti. Tartus keskmiselt veedetud ööde arv langes 1,79-lt 1,77-le.

Tartu majutusasutustes oli langus ka detsembris, mil siin ööbinud turistide arv vähenes võrreldes 2013. aasta detsembriga 13,3 protsenti. Kõige rohkem aga vähenes Venemaalt pärit turistide arv, mis kukkus 1553-lt 852-le.

Tartu abilinnapea Kajar Lember ütles, et statistika näitab, et turismisektor vajab jõulisemat panustamist ühistegevustesse ja eriti ühisturundusse. «Suureks väljakutseks on meile ka see, kuidas tagada inimeste pikem viibimine kohapeal,» kommenteeris ta.

«Turism on oluline majandusharu ja Tartu on turismikorralduses kavandamas mitmeid muudatusi, mille eesmärk on koostöö suurendamine turismivaldkonnas, linna ja ettevõtjate vahel, aga ka kogu Lõuna-Eestis laiemalt,» lisas Lember. Lemberi sõnul tuleks Tartu turismitegevus koondada. «Praegu on Tartu põhiline turismikorraldaja SA Tartumaa Turism, lisaks on meil linna avalike suhete osakonnas maine- ja turismiteenistus ning kaudsemalt tegeleb turismiga ka ettevõtlusosakond. Aga meie väga selge mõte on koondada see ühte rusikasse ja suurendada ettevõtluse rolli turismikorralduses,» rääkis Lember.

Sihtasutuses Tartumaa Turism on aasta algusest täiskohaga tööl inimene, kes tegeleb konverentsiturismiga. «See on üks väga konkreetne suund, et tekiks koostöö ülikooli, ettevõtjate ja linna vahel. Teine asi on ühisturundus. Kui Tartu linn käib välismessidel, siis ka näiteks trükiste tootmine võiks olla tehtud koostöös sihtasutusega Lõuna-Eesti Turism,» selgitas Lember.

Seotud lood
14.02.2015 17.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto