Sisukord
Arvamus
Postimees
16.02.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Volkonski: muudame riigikogu punkriks! Palju õnne Tagakülg Maardu volikogu ähvardab tegutsemisvõimetuks tunnistamine Eesti lühiuudised 1602esikas Merepäästjad olid teenistuses purjus Politseijuht: purjuspäi tööl olemise korral järeleandmisi ei tehta Eestlased leidsid platsentast kasuliku geenisegaduse Majandus Majanduse lühiuudised Välismaa Rünnakud Kopenhaagenis ei tulnud üllatusena Välismaa lühiuudised Vaherahu pole peatanud vaenutegevust Arvamus Juhtkiri: veretöö Taanis – rünnak vaba ühiskonna aluste vastu Ahto Lobjakas: riik riigi sees Lauri Vahtre: 1944 ja kaks leppimist Andres Herkel, Jüri Adams: populismiuuring, mis lonkab mõlemat jalga Toomas Randlo: mis halvasti, see uuesti Marti Aavik: postkontor pole kultuuriasutus Kultuur Becketlik muusik Poolamaalt Taksoga Berlinalel, karu pagasnikus Sport Taaramäe alustas Astana särgis võiduga Ermitsalt karjääri parim tulemus, Lehtla sai taas punkte Spordi lühiuudised Tänak ja Mõlder lõikasid targa sõidu vilju Õhuke Kalev/Cramo jätkab üllatamist Tubli turniiri valus lõpp Ukrainlased alistanud Serviti eurounistus elab Endised ässad sõitsid mõnuga, aga mitte kõik Tarbija Kahtlus: postkontoreid ootab ees sulgemislaine Tartu Tontlikult julge «1987» Nädal toob külalised koolidesse Tartus kasvas Rootsi ja Saksa turistide arv Suusasõbrad said maratonist energiasüsti Norra suusatajad näitasid suusamaratonil võimsust Nikolai Põdramägi tahab õiglasemat Eestit Toidukino võitis piinliku vaikuse Meelelahutus Koomiks Sudoku

Marti Aavik: postkontor pole kultuuriasutus

1 min lugemist
Marti Aavik FOTO: Peeter Langovits / Postimees

Tunnistan kohe, et ei tea, kuidas käituksin, kui elaksin ise mõnes väikeses kohas, kus on oht, et postkontor pannakse kinni. Võib-olla loeksin sellest välja järjekordse masendusse ajava märgi, et elu taandub kunagistest rahvarohketest küladest, ja annaksin vähima võimalikuna allkirja postkontori jätkamist nõudvale petitsioonile. Aga ma ei välista ka, et esitaksin selleski olukorras samu küsimusi nagu alljärgnevates lõikudes.

Tellijale Tellijale

Peaksime mäletama ka aegu, mil Eesti Posti tegevus polnud kasumlik, vaid tõi aastas kümneid miljoneid kroone kahjumit. Sellest pole möödas kümmet aastatki. Kui kusagil on kahju, siis kaetakse see millegi muu või kellegi teise arvelt või läheb ettevõte kogu täiega hingusele. Ärgem unustagem, et vahepeal on postiturg konkurentsile avatud. Kui Eesti Post ei tegutseks tervikuna kasumlikult, võtaks mõni teine firma selle turu magusamad osad lihtsalt üle. Oma postkontorite, markide ja kirjakandmisega oleksime hädas aga ikkagi meie, Eesti inimesed.

Minu meelest tuleb lähtuda küsimusest, kas saab pakid ja kirjad kodust mõistlikul kaugusel saadetud ja vastu võetud või mitte.

14.02.2015 17.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto