Sisukord
Talisport
Tänane leht
17.02.2015
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kohver andis oma hääle riigikogu valimistel Tagakülg Maruste: Galojanil poleks inimõiguste kohtus lootust «Mandariinid» võitis Satellite Awardi Savisaare mõjuagendi-kaasus saab jätku riigikohtus Pelgulinlaste sõidukeid tabasid makrofleksirünnakud Erakondade valimislubadused said riigiametnikelt hinnasildid Eesti lühiuudised Peetri kiriku tuvi särab puhtana Ärge rohkem raha jagage! Laps muutub palgaks Lapsel peab olema isa. Või vähemalt nimi Majandus Autod võivad saada kohustusliku energiamärgise Majanduse lühiuudised Digiteenuste pakkujad peavad hakkama klientide asukohta tuvastama Arvamus Postimees 1910. aastal Janeck Uibo: koos on kõik võimalik Kõva sõna Juhtkiri: vaprust tuleb toetada Eiki Berg: rahutuvi, mis ei jaksa lennata Anneli Kommer: Tööjõu maksukoormusest Paula Leht: Soostereotüüpide kool Lugeja kiri: Lihtsad ja tähtsad tuled Kultuur Arvustus: Tormise loomingu võimas sõnum praeguses hetkes Sõda kui inimeste ja sündmuste peegelpilt Sport Avalöök: Eesti bobimehi ootavad suured kiirused ja legendaarne rada Spordi lühiuudised Meistrite liigas jahivad treenerid rekordeid Tartu Raamatute sari talletas murded Tähetorn julgustab taevasse vaatama Vastlavurriks häid luid napib Jarno Laur: lebolinn või tegude linn? Kunstikool käib toolidega mööda mööblimesse Gustav kolis tootmise uutesse ruumidesse Rait Maruste: laotame avaliku võimu asutused laiali üle Eesti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Avalöök: Eesti bobimehi ootavad suured kiirused ja legendaarne rada

3 min lugemist
Eesti bobimeeskonna liikmed. FOTO: Erakogu

Eelmisel aastal kokku pandud Eesti bobitiimi ootab ees esimene ametlik võistlus. Starti asutakse juba sel pühapäeval legendaarses Šveitsi suusakuurordis St. Moritzis, kus teiste seas hakkavad mäest alla kihutama kaks Eesti kahebobi.

Tellijale Tellijale

Väljakutse on eestlastele esimeseks võistluseks korralik. 1928. ja 1948. aasta olümpiamänge võõrustanud St. Moritzi rada on maailma vanim (ehitatud 1903. aastal) ning ainus maailmas, mis on looduslikult ehitatud/külmutatud. 1722 m pikkusel ja 14 nimelise kurviga jäärennis saavad eestlased kogeda ka senisest suuremaid sõidukiirusi. «Pärast kohale jõudmist saavad sportlased rajaga tutvuda. Tegemist on keeruliste oludega ja seega peab enne tingimusi tundma õppima,» rääkis tiimi mänedžer Mauro Serra.

Eesti bobitiimi liikmete sõnul pole praeguseks St. Moritzis starti asuvate konkurentide lõplik nimekiri veel selge. Esimese vastasena osati välja tuua Šveitsi naiste kahebobi. Kui legendaarsel rajal toimub tihti erinevaid võistlusi erinevatel tasemel tiimidele, siis eestlased teevad debüüdi Gunter Sachs Memoriali nimelisel jõuproovil.

«St. Moritzi võistlus on meie esimene proovilepanek ning eesmärke ei hakka püstitama. Praegu tuleb saada võimalikult palju sõidukogemust ning -tunnetust. Meie projekt liigub ilusti ülesmäge,» on Link optimistlik ja paljastas ka edasisi tegevuskavasid. «Suvel on plaanis minna Monacosse üldfüüsilise ettevalmistuse laagrisse ning sügisel on tulemas kuuenädalane treeninglaager, et teha viimane lihv enne Euroopa Cupi.»

16.02.2015 18.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto