Sisukord
Arvamus
Tänane leht
17.02.2015
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kohver andis oma hääle riigikogu valimistel Tagakülg Maruste: Galojanil poleks inimõiguste kohtus lootust «Mandariinid» võitis Satellite Awardi Savisaare mõjuagendi-kaasus saab jätku riigikohtus Pelgulinlaste sõidukeid tabasid makrofleksirünnakud Erakondade valimislubadused said riigiametnikelt hinnasildid Eesti lühiuudised Peetri kiriku tuvi särab puhtana Ärge rohkem raha jagage! Laps muutub palgaks Lapsel peab olema isa. Või vähemalt nimi Majandus Autod võivad saada kohustusliku energiamärgise Majanduse lühiuudised Digiteenuste pakkujad peavad hakkama klientide asukohta tuvastama Arvamus Postimees 1910. aastal Janeck Uibo: koos on kõik võimalik Kõva sõna Juhtkiri: vaprust tuleb toetada Eiki Berg: rahutuvi, mis ei jaksa lennata Anneli Kommer: Tööjõu maksukoormusest Paula Leht: Soostereotüüpide kool Lugeja kiri: Lihtsad ja tähtsad tuled Kultuur Arvustus: Tormise loomingu võimas sõnum praeguses hetkes Sõda kui inimeste ja sündmuste peegelpilt Sport Avalöök: Eesti bobimehi ootavad suured kiirused ja legendaarne rada Spordi lühiuudised Meistrite liigas jahivad treenerid rekordeid Tartu Raamatute sari talletas murded Tähetorn julgustab taevasse vaatama Vastlavurriks häid luid napib Jarno Laur: lebolinn või tegude linn? Kunstikool käib toolidega mööda mööblimesse Gustav kolis tootmise uutesse ruumidesse Rait Maruste: laotame avaliku võimu asutused laiali üle Eesti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Rait Maruste: laotame avaliku võimu asutused laiali üle Eesti

3 min lugemist
Rait Maruste. FOTO: Peeter Langovits / Postimees

Eesti elu on sedavõrd ülemääraselt koondunud Tallinna, et see on muutunud juba ohuks riigi kestlikkusele ja terviklikkusele. Tallinnas on nii enamik äriettevõtteid kui ka totaalne enamik avaliku võimu asutusi. See on kaasa toonud kaugemate piirkondade ja tõmbekeskuste, ka Tartu, tühjenemise haritud inimestest ning seeläbi saanud tõsiseks regionaalpoliitiliseks ja isegi rahvuslikuks probleemiks.

Tellijale Tellijale

Eraettevõtlusele on üldiselt raske seada piire, kus nad oma äri käima lükkavad ja kus neile kõige soodsam seda ajada on. Kuigi, teatud kaudset mõju saab avaldada, näiteks maamaksu kaudu. Kuid mitte erasektor pole see, millest peab alustama.

Riigil on võimalus sellele probleemile reageerida üsna tõhusa abinõuga: viia pealinnast välja enamik riigi keskvõimuga vähe seotud ja autonoomselt toimivaid avaliku võimu asutusi, kirjutab Reformierakonna liige Rait Maruste.

16.02.2015 18.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto