Sisukord
Arvamus
Tänane leht
17.02.2015
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kohver andis oma hääle riigikogu valimistel Tagakülg Maruste: Galojanil poleks inimõiguste kohtus lootust «Mandariinid» võitis Satellite Awardi Savisaare mõjuagendi-kaasus saab jätku riigikohtus Pelgulinlaste sõidukeid tabasid makrofleksirünnakud Erakondade valimislubadused said riigiametnikelt hinnasildid Eesti lühiuudised Peetri kiriku tuvi särab puhtana Ärge rohkem raha jagage! Laps muutub palgaks Lapsel peab olema isa. Või vähemalt nimi Majandus Autod võivad saada kohustusliku energiamärgise Majanduse lühiuudised Digiteenuste pakkujad peavad hakkama klientide asukohta tuvastama Arvamus Postimees 1910. aastal Janeck Uibo: koos on kõik võimalik Kõva sõna Juhtkiri: vaprust tuleb toetada Eiki Berg: rahutuvi, mis ei jaksa lennata Anneli Kommer: Tööjõu maksukoormusest Paula Leht: Soostereotüüpide kool Lugeja kiri: Lihtsad ja tähtsad tuled Kultuur Arvustus: Tormise loomingu võimas sõnum praeguses hetkes Sõda kui inimeste ja sündmuste peegelpilt Sport Avalöök: Eesti bobimehi ootavad suured kiirused ja legendaarne rada Spordi lühiuudised Meistrite liigas jahivad treenerid rekordeid Tartu Raamatute sari talletas murded Tähetorn julgustab taevasse vaatama Vastlavurriks häid luid napib Jarno Laur: lebolinn või tegude linn? Kunstikool käib toolidega mööda mööblimesse Gustav kolis tootmise uutesse ruumidesse Rait Maruste: laotame avaliku võimu asutused laiali üle Eesti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jarno Laur: lebolinn või tegude linn?

4 min lugemist
Tartu abilinnapea Jarno Laur. FOTO: Margus Ansu

Tartu kavandab oma tulevikku ja igaüks saab sellest osa võtta – linnavolikogu saatis avalikule arutelule uuendatud arengustrateegia «Tartu 2030». Samuti algatas volikogu eelmise aasta lõpus linna uue üldplaneeringu koostamise ning see peaks senisest enam vastama muutunud ajale ja oludele.

Tellijale Tellijale

Miks seda vaja on? Tegelikult on meie ees mitmed ootamatud küsimused. Kus on Tartu piirid ja palju meid on? Kas elame linnas või maal? Kas oleme kompaktsed või laialivalguvad, provintsilikud või kosmopoliitsed? Et maailm meie ümber muutub, peame muutuma meiegi. Olud ise on aga sellised, et tõesti võib olla kätte jõudnud murranguhetk, mil langetatud otsustest sõltub Tartu arengusuund.

Oleme harjunud pidama ennast Eesti vaimupealinnaks ja rahvusvaheliselt tuntud ülikoolilinnaks, kuid välisüliõpilasi on meie ülikoolides keskmisest vähem. Nii on välisüliõpilaste osa tudengitest Eestis keskmiselt  4,16 protsenti, ent Tartus vaid  3,17 protsenti. Paraku jääb ka Eesti liider Tallinn - 4,89 protsenti välistudengeid - kaugelt maha näiteks Uppsalast, kus vastav näitaja on 11,11 protsenti. 
 

16.02.2015 18.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto