Sisukord
Uudised
Tänane leht
17.02.2015
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kohver andis oma hääle riigikogu valimistel Tagakülg Maruste: Galojanil poleks inimõiguste kohtus lootust «Mandariinid» võitis Satellite Awardi Savisaare mõjuagendi-kaasus saab jätku riigikohtus Pelgulinlaste sõidukeid tabasid makrofleksirünnakud Erakondade valimislubadused said riigiametnikelt hinnasildid Eesti lühiuudised Peetri kiriku tuvi särab puhtana Ärge rohkem raha jagage! Laps muutub palgaks Lapsel peab olema isa. Või vähemalt nimi Majandus Autod võivad saada kohustusliku energiamärgise Majanduse lühiuudised Digiteenuste pakkujad peavad hakkama klientide asukohta tuvastama Arvamus Postimees 1910. aastal Janeck Uibo: koos on kõik võimalik Kõva sõna Juhtkiri: vaprust tuleb toetada Eiki Berg: rahutuvi, mis ei jaksa lennata Anneli Kommer: Tööjõu maksukoormusest Paula Leht: Soostereotüüpide kool Lugeja kiri: Lihtsad ja tähtsad tuled Kultuur Arvustus: Tormise loomingu võimas sõnum praeguses hetkes Sõda kui inimeste ja sündmuste peegelpilt Sport Avalöök: Eesti bobimehi ootavad suured kiirused ja legendaarne rada Spordi lühiuudised Meistrite liigas jahivad treenerid rekordeid Tartu Raamatute sari talletas murded Tähetorn julgustab taevasse vaatama Vastlavurriks häid luid napib Jarno Laur: lebolinn või tegude linn? Kunstikool käib toolidega mööda mööblimesse Gustav kolis tootmise uutesse ruumidesse Rait Maruste: laotame avaliku võimu asutused laiali üle Eesti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Digiteenuste pakkujad peavad hakkama klientide asukohta tuvastama

3 min lugemist
Ärisuhtlustarkvara pakkuva Fleepi tegevjuht Henn Ruukel FOTO: Liis Treimann / Postimees

Kui varem pidi elektroonilist teenust ostev klient tasuma selle riigi käibemaksu, kus teenust pakkuv ettevõte on registreeritud, siis selle aasta algusest maksab ta käibemaksu enda asukoha järgi. See muudatus on tekitanud segadust ja toob tõenäoliselt kaasa nii mõnegi kohtuasja, arvavad asjaosalised.

Tellijale Tellijale

Käibemaksu määr erineb Euroopa riikides suuresti, olles madalaim Luksemburgis ning kõrgeim Ungaris, vastavalt 17 ja 27 protsenti. Euroopa Komisjoni idee järgi lihtsustab muudatus just väiksemate ettevõtete tööd, kuna neil pole raha, et kolida oma kontor sinna, kus käibemaks on madalam.

16.02.2015 18.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto