Sisukord
Eesti
Tänane leht
17.02.2015
Eesti Palju õnne Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Kohver andis oma hääle riigikogu valimistel Tagakülg Maruste: Galojanil poleks inimõiguste kohtus lootust «Mandariinid» võitis Satellite Awardi Savisaare mõjuagendi-kaasus saab jätku riigikohtus Pelgulinlaste sõidukeid tabasid makrofleksirünnakud Erakondade valimislubadused said riigiametnikelt hinnasildid Eesti lühiuudised Peetri kiriku tuvi särab puhtana Ärge rohkem raha jagage! Laps muutub palgaks Lapsel peab olema isa. Või vähemalt nimi Majandus Autod võivad saada kohustusliku energiamärgise Majanduse lühiuudised Digiteenuste pakkujad peavad hakkama klientide asukohta tuvastama Arvamus Postimees 1910. aastal Janeck Uibo: koos on kõik võimalik Kõva sõna Juhtkiri: vaprust tuleb toetada Eiki Berg: rahutuvi, mis ei jaksa lennata Anneli Kommer: Tööjõu maksukoormusest Paula Leht: Soostereotüüpide kool Lugeja kiri: Lihtsad ja tähtsad tuled Kultuur Arvustus: Tormise loomingu võimas sõnum praeguses hetkes Sõda kui inimeste ja sündmuste peegelpilt Sport Avalöök: Eesti bobimehi ootavad suured kiirused ja legendaarne rada Spordi lühiuudised Meistrite liigas jahivad treenerid rekordeid Tartu Raamatute sari talletas murded Tähetorn julgustab taevasse vaatama Vastlavurriks häid luid napib Jarno Laur: lebolinn või tegude linn? Kunstikool käib toolidega mööda mööblimesse Gustav kolis tootmise uutesse ruumidesse Rait Maruste: laotame avaliku võimu asutused laiali üle Eesti Meelelahutus Koomiks Sudoku

Savisaare mõjuagendi-kaasus saab jätku riigikohtus

2 min lugemist

Keskerakonna esimehe Edgar Savisaare hagi arutamine Postimehe vastu nn Vene mõjuagendi kaasuses saab jätku riigikohtus.

Viimati tuli selles vaidluses kohtulahend mullu oktoobri lõpus, kui Tallinna ringkonnakohus jättis rahuldamata Savisaare hagi Postimehe vastu. Postimees oli 2010. aasta lõpus toonud avalikkuse ette kaitsepolitseiameti hinnangu, milles Savisaart kirjeldati Venemaa mõjuagendina ja nimetati teda ohuks riigi julgeolekule.

Ringkonnakohus leidis, et maakohtu otsuse põhjendusi tuleb muuta, kuid otsus lõppjäreldusena jäi muutmata. Seepeale teatas Savisaare esindaja, et viib vaidluse riigikohtusse, mis andiski eile kaasusele menetlusloa.

Savisaar polnud rahul 16. detsembril 2010 Postimehe paberlehes ja veebis avaldatud loo pealkirjaga «Vastuluure kirjeldab Edgar Savisaart Venemaa mõjuagendina» ega loos leidunud tekstilõikudega: «Eesti presidendi, peaministri ja siseministri käes on kaitsepolitsei teabeettekanne, milles Keskerakonna esimeest Edgar Savisaart nimetatakse ohuks riigi julgeolekule» ning «… nimelt selgub, et juba suve algusest saadik on Savisaar kaitsepolitsei vastuluureametnike jaoks olnud märkega «oht julgeolekule» ja tema kohta kasutatakse nimetust «mõjuagent».»

Samuti polnud Savisaar rahul päev hiljem avaldatud loo pealkirjaga «Savisaare julgeolekuoht seisnes mõjuvõimuga kauplemises».

Savisaar leidis esmalt Harju maakohtule esitatud hagis, et need tema hinnangul ebaõiged väited või väidetavalt ebakohased väärtushinnangud rikuvad tema õigusi, mistõttu ta nõudis andmete ümberlükkamist või väärtushinnangute avaldamise õigusvastasuse tuvastamist ja nende avaldamisega tekitatud moraalse kahju hüvitamist.

Harju maakohus märkis mullu 16. mail kuulutatud lahendis, et kõigi viidatud tekstilõikude näol on tegu küll Savisaare kohta avaldatud faktiväidetega, kuid nende sisu pole selline, nagu kaebaja väidab. Kohtu hinnangul tegi Savisaar meelevaldse järelduse, justkui oleks Postimees ja ajakirjanik nimetanud Savisaart Venemaa mõjuagendiks ja ohuks riigi julgeolekule ning väitnud, et ta kauples mõjuvõimuga.

Maakohtu otsuse järgi on artiklites refereeritud üksnes kaitsepolitsei väiteid ja hinnanguid Savisaare käitumisele. Kohus märkis, et väljaanne lähtus heas usus sellest, mida kaitsepolitsei kui vastavate andmete avaldamiseks pädev riigiasutus oli avaldanud, ja seda kohtu hinnangul õigustatult.

Väljavõte

Harju maakohtu otsuse järgi on artiklites refereeritud üksnes kaitsepolitsei väiteid ja hinnanguid Edgar Savisaare käitumisele.

Seotud lood
    16.02.2015 18.02.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto