R, 9.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tauf-Auto kannab tunnustatud automüüja tiitlit

Henrik Urbel
, praktikant
Tauf-Auto kannab tunnustatud automüüja tiitlit
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tarmo Ufferti (paremal) ja Tiit Reisi sõnul läbivad kõik sõidukid Tauf-Autos enne müüki tehnilise kontrolli, mille käigus kõrvaldatakse võimalikud vead.
Tarmo Ufferti (paremal) ja Tiit Reisi sõnul läbivad kõik sõidukid Tauf-Autos enne müüki tehnilise kontrolli, mille käigus kõrvaldatakse võimalikud vead. Foto: Kristjan Teedema

Autode müügi- ja teenindusettevõtete Eesti liit (AMTEL) asus väljastama automüüjatele kvaliteedimärke, et abistada tarbijaid auto ostmisel turvaliste valikute tegemisel. Esimesena Eestis tunnustati sellise tiitliga Tartus kasutatud sõidukeid müüvat Tauf-Autot.

Mullu Eestis palju kõneainet tekitanud kasutatud autode müügiplatside kontroll tõi kaasa pruugitud sõidukite müügi languse, märkis AMTELi tegevjuht Arno Sillat.

Läinud aastal algatas AMTEL kvaliteedisüsteemi eesmärgiga tunnustada neid automüüjaid, kes ei peta kliente auto kohta valeandmeid esitades, tasuvad riigile ausalt maksud ning aitavad hiljem lahendada võimalikke esile kerkivaid probleeme.

«Autode läbisõidu kerimine hirmutas inimesed ära ja kasutatud autode müük langes,» rääkis Tauf-Auto juhatuse esimees Tarmo Uffert.

Tema sõnul annab tunnustatud automüüja kvaliteedimärk inimestele auto ostmisel julgust juurde, sest see kinnitab, et müügis olevad autod on õige läbisõiduga ning kliendi eest ei varjata teadlikult sõiduki puudusi.

AMTELi tegevjuht Arno Sillat märkis, et Eesti autoturg vajab korrastamist ning tuleb tagada aus konkurents ja tõsta autokaubanduse usaldusväärsust. «Kvaliteedimärk tagab inimesele, et sellest poest on julge autot osta,» kinnitas Sillat.

Pidev kontroll

Tarmo Ufferti sõnul toob ettevõte Euroopa liisingufirmadest tõendatud ajalooga sõidukeid ning enne müüki tehakse neile tehniline kontroll. «Ühena esimestest kasutatud autode müüjatest pakume kolm kuud garantiid,» ütles ta.

Kogu ettevõtte ajaloo vältel on Ufferti jutu järgi müüdud üle 10 000 auto ja seni pole suuri probleeme ette tulnud. «Loomulikult on tarbijakaitseameti poole pöördutud, aga seni pole meie tegevuses puudusi leitud,» rääkis ta.

«Tunnustatud automüüja tiitli saanud ettevõtte suhtes teostab AMTEL pidevat järelevalvet ja kui leitakse vigu, siis peatatakse staatus,» rääkis Arno Sillat.

Tunnusmärk ise väljastatakse kolmeks aastaks ning ettevõte lisatakse tunnustatud automüügiettevõtete nimekirja.

«Tunnustuse saanud poe tunneb klient ära kleebise järgi,» tutvustas Sillat.

Sõiduki vanus ei loe

«Automüüjad ise helistavad meile ja soovivad tunnusmärki taotleda, sest nad tahavad eristuda neist, kes autoäri ebaausalt korraldavad,» rääkis Sillat.

Tema sõnul võivad kvaliteedimärgi saada ka uute sõidukite müüjad. Nii on Sillati jutu järgi nüüdseks mitmete teiste automüüjate seas tunnustatud Info-Autot ning Amservi, kellel on esindused ka Tartus.

Tauf-Auto oli tema sõnul üks esimestest, kes taotluse sisse andis ning seepärast on see ka esimene tunnustuse saaja. Sillat lisas, et praegu on kvaliteedimärgi saanuid kümmekond ning peagi avaldatakse nimekiri AMTELi kodulehel.

«Olukord Eesti autoturul ei lähe kohe paremaks, aga loodan, et tänu usaldusväärsete automüüjate tunnustamisele liiguvad asjad paremuse poole,» rääkis Sillat.

Tunnustatud automüüja

  • Tiitlit annab välja autode müügi- ja teenindusettevõtete Eesti liit (AMTEL).
  • Tiitli saab automüüja, kes on aus maksumaksja ning müüb kliendile kindla taustaga sõiduki.
  • Tauf-Auto sai esimesena Eestis AMTELi tunnustatud automüüjaks.
  • Kvaliteedimärgi eesmärk on abistada autoostjaid turvalise valiku tegemisel.
  • Tunnustuse saanud poe tunneb ära kleebi järgi.
Märksõnad
Tagasi üles