Sisukord
Eesti
Postimees
19.02.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop «Roosa kampsun» Palju õnne Eesti lühiuudised Sargveres jäi kakskümmend neli peret peavarjuta Salaja üle piiri tulijad on asunud kasutama uut taktikat Galerii: melu Dolby Theatre ümbruses Hollywood boulevardil Geenikombinatsioonid mõjutavad depressiooni kujunemise ohtu Vabaerakond ja EKRE riigieelarve lõhkimineku pärast ei muretse Psühhiaater: antidepressandid ei tekita sõltuvust Majandus Savisaare panga juht: me ei meelita kliente sularahatehingutega Välismaa Prokurör soovitas Strauss-Kahni süüdistustest loobuda Juba 69 päeva nälginud Ukraina lendur ei anna alla Välismaa lühiuudised Kuulsad näljaprotestijad Arvamus Rein Veidemann: järeletegemine soovitatav Astrid Hiisjärv: liiga noor, et juua Juhtkiri: Pank pole linnapood Postimees 1900. aastal Taavi Veskimägi: aktsia riigivarana pole saatanast Toomas Kiho: soomustuda või soomestuda? Päeva karikatuur Kultuur «Roosa kampsun» Fuensanta Nieto: arhitektuur on inimestele Sport Rock kaotas play-off’i lootuse Spordi lühiuudised MM nagu 1993? Mae: oleme nüüd paremad Tallinn Kauaoodatu pandi lõpuks käima Tarbija Väikese vimkaga tort vabariigi aastapäevaks Tartu Meistrid ja muuseum tõstavad lamba ausse Jüri Ginter: Tartu linn tunnistab oma võimetust Tiia Teppan: Tartu oma riigigümnaasium Tartus esineb rühmvõimlemise koorekiht Selfi aitab toetada puuetega laste hoiukodusid Urmas Klaas: tänud tartlastele annetuste eest Rael Artel: näitustel võiks käia kunsti, aga mitte skandaali pärast Väike Karu paneb ühe lasteaia kinni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. 2010. aastast annab Jaan Krossi Sihtasutus välja Jaan Krossi kirjandusauhinda. Auhinda antakse välja veebruarikuus seoses Jaan Krossi sünnipäevaga. Kes oli esimene Jaan Krossi kirjandusauhinna laureaat?

2. Kuulus mööblifirma IKEA on oma nime saanud kuulsa asutaja Ingmar Feodor Kampradi, tema kodutalu ja kodulinna järgi (Ingvar Kamprad, Elmtaryd, Agunnaryd). Kamprad asutas ettevõtte 1943. aastal, olles 17-aastane. Väidetavalt algas tema äritegevus aga juba viieaastaselt, kui ta hakkas tegelema kaupade edasimüügiga, ostes Stockholmist odavalt ja müües külas vaheltkasuga edasi. Mis oli esimene toode, millega noor ärimees ettevõtlust alustas? Väidetavalt olla esimene «ohver» olnud tema vanaema.

3. Nende erakordselt intelligentsete loomakeste organism ei talu suhkruid. Nii kasutatakse neid laborites suhkurtõve ravimite testimisel. Mujal ilmas on ta laialt levinud lemmikloom. Kes ta on?

4. Millise ainulaadse saavutusega sai 19. mail 1975 Saksamaal Saarimaa liidumaal Rehlingen-Siersburgis hakkama Saksa vasaraheitja Karl-Hans Riehm?

5. See reflektoorne tegevus on oluline osa immuunsusprotsessist ja aitab hoida keha tervena. Magades seda teha ei saa, küll aga võivat selle esile kutsuda kulmude kitkumine, seks ja ere valgus. Loomariigis tegevat seda kõige agaramalt iguaan. Mis tegevus?

------

Vastused:

1. Ain Kaalep, luulekogumiku «Muusad ja maastikud» eest.

2. Tuletikud.

3. Deegu (Octodon degus).

4. Ületas kõigil kuuel katsel seni venelasele Aleksei Spiridonovile kuulunud maailmarekordi.

5. Aevastamine.

Seotud lood
    18.02.2015 20.02.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto