Sisukord
Arvamus
Postimees
19.02.2015
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop «Roosa kampsun» Palju õnne Eesti lühiuudised Sargveres jäi kakskümmend neli peret peavarjuta Salaja üle piiri tulijad on asunud kasutama uut taktikat Galerii: melu Dolby Theatre ümbruses Hollywood boulevardil Geenikombinatsioonid mõjutavad depressiooni kujunemise ohtu Vabaerakond ja EKRE riigieelarve lõhkimineku pärast ei muretse Psühhiaater: antidepressandid ei tekita sõltuvust Majandus Savisaare panga juht: me ei meelita kliente sularahatehingutega Välismaa Prokurör soovitas Strauss-Kahni süüdistustest loobuda Juba 69 päeva nälginud Ukraina lendur ei anna alla Välismaa lühiuudised Kuulsad näljaprotestijad Arvamus Rein Veidemann: järeletegemine soovitatav Astrid Hiisjärv: liiga noor, et juua Juhtkiri: Pank pole linnapood Postimees 1900. aastal Taavi Veskimägi: aktsia riigivarana pole saatanast Toomas Kiho: soomustuda või soomestuda? Päeva karikatuur Kultuur «Roosa kampsun» Fuensanta Nieto: arhitektuur on inimestele Sport Rock kaotas play-off’i lootuse Spordi lühiuudised MM nagu 1993? Mae: oleme nüüd paremad Tallinn Kauaoodatu pandi lõpuks käima Tarbija Väikese vimkaga tort vabariigi aastapäevaks Tartu Meistrid ja muuseum tõstavad lamba ausse Jüri Ginter: Tartu linn tunnistab oma võimetust Tiia Teppan: Tartu oma riigigümnaasium Tartus esineb rühmvõimlemise koorekiht Selfi aitab toetada puuetega laste hoiukodusid Urmas Klaas: tänud tartlastele annetuste eest Rael Artel: näitustel võiks käia kunsti, aga mitte skandaali pärast Väike Karu paneb ühe lasteaia kinni Meelelahutus Koomiks Sudoku

Astrid Hiisjärv: liiga noor, et juua

4 min lugemist
Astrid Hiisjärv FOTO: Erakogu

Kõik, mida sa oled oma ajuga teinud enne 21-aastaseks saamist, jääb sinuga elu lõpuni, kirjutab psühholoogiline nõustaja Astrid Hiisjärv.

Tellijale Tellijale

Sina, noor inimene, kes sa arvad, et oled juba piisavalt vana, et alkoholi tarbida. Sulle võidakse ju poes seda juba müüa, aga teadlaste uurimuste põhjal ei tohiks enne 21-aastaseks saamist seda tarbida. Ja ometi sa teed seda.

Sa väidad, et tead, millega riskid. Ka sa ikka tead? Ehk sa vaid loodad, et ohud on üles puhutud ja tegelikult ei juhtu sinuga midagi. Ja muidugi arvad sa, et sinu poolt joodud kogus on süütult väike.

Tegelikult ei tohiks sa seda lahjat alkopurki tühjaks juua, sest sinu aju on kuni 21 aastaseks saamiseni alkoholi vastu kaitsetu. Alkohol ei hävita tervet aju ühtlaselt, tal on oma “lemmikkohad”.

18.02.2015 20.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto