Sisukord
Eesti
Tänane leht
21.02.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Sargvere põlengu ohvrid loodavad annetajate abile Õismäel lammutatakse endine koolimaja Reformierakond ja Keskerakond valmistuvad lõpuheitluseks Afganistani veteran kaotas Seišellidel õnnetult elu Kõik sai alguse koertest Eesti lühiuudised 11 autot, mis vapustasid Eestit Tartu poiss ihkab Donbassi Ka Ulfsak peaks kandideerima Oscarile Male Vangi päevakava Mälumäng Võõrkeelse filmi Oscari võitis «Ida» Majandus Majanduse lühiuudised Ühistupangale pandi eile alus Riik on ettevõtetele halb omanik Välismaa Välismaa lühiuudised Ukraina: Venemaalt saabub raskerelvi ja sõdureid «Immigrant» kultuuri kallal Merkel ja Hollande nõudsid vaherahu austamist ELi idaserv ei paista Venemaa suhtes ühtsem kui ülejäänu Arvamus Priit Pullerits: sähke raha! Juhtkiri: eduloo lõpp vanglas Hendrik Lindepuu: kas ma armastan Poolat? Päeva karikatuur Postimees 1900. aastal: koolmeistrid ässitawad rahwast Kõik sai alguse koertest Kuldne lootus «Immigrant» kultuuri kallal 11 autot, mis vapustasid Eestit Jelena Skulskaja: oo, Apollon õhupallikesega! Kultuur Tragöödiates karastunud Stiilipuhas Lindmehe trummimees 2 x 75 ehk sada viiskümmend aastat Tuulikuid Aja auk. Nancy Sinatra saapad Luulehetk – hetk luules Tsaarimamma memauurid Postimehe žürii hindab filmi «1944» Ka Ulfsak peaks kandideerima Oscarile Ellujäämisinstinkt võidab poliitika Sport Spordi lühiuudised Kahevõistlus MMil: FC Augsburg ja määrimata suusad Suusasporti muutnud finiš ning 0,75 ja 0,25 hõbemedalit Maratonteos suurtest kannatajatest Tallinn Õismäel lammutatakse endine koolimaja Tarbija Perekond Välk on olnud väga tubli Perekond Välk: kõige rohkem napib aega AK Stiilipuhas Lindmehe trummimees 2 x 75 ehk sada viiskümmend aastat Tuulikuid Aja auk. Nancy Sinatra saapad Sümboolne mälestusmärk Peeter Talvistu: ühest poliitilisest vahejuhtumist … ja kunstist Pingelised heitlused koduliigas Ugri-doom ja muud vested Viimane verg Akadeemikute tuleproov: kes võidab «Eesti laulu»? Uut meie kinodes Annika Uudelepp: rohkem julgust, head kandidaadid! Ellujäämisinstinkt võidab poliitika Tragöödiates karastunud Postimehe žürii hindab filmi «1944» Virtuooside kahekõne Tsaarimamma memauurid Björk tagasi inimeste seas Luulehetk – hetk luules USA teadlane: Eesti haridusedu võib kaduda üleöö Ed Sheeran. Välja müüdud Arter «Pilvede all» – juba kümnes hooaeg! Vaikusest. Peaaegu täielikust Horoskoop Narvas kõht tühjaks ei jää Kõik on millekski hea Nepali ideaalselt toimiv kaos Siim Kallas: varukaart peab alati tagataskus olema Põgus peogiid meestele Fotonoppeid Eesti iseseisvuspäeva kümne esimese aasta vastuvõtust Briti põnevuskirjanik leidis loominguks aega Eestis 80 aastat meremuuseumi Pidu nagu 1930ndail Ed Sheeran. Välja müüdud Peoküpsised kohupiimaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Siim Kallas: varukaart peab alati tagataskus olema

12 min lugemist
Siim Kallas elutoas: «Kodus on nii mõnus olla! » ütleb ta. FOTO: Tairo Lutter

Pärast kümmet aastat Euroopas kodumaal tagasi, ametlikult pensionieas, ent tegelikult Tartu Ülikooli külalisprofessori ametis, ei ole Eesti viimaste kümnendite tegusamaid poliitikuid oma viimast sõna suurel areenil ilmselt veel öelnud. Nüüdne aeg nõuab valmisolekut jõulisteks käikudeks.

Tellijale Tellijale

Siim Kallasel ootab kodus lugemisjärge üks raamat, mida sirvides on talle silma jäänud järeldus: otsustajaid ja tegutsejaid on kahte tüüpi. «Ühed on hoolikad kaalutlejad, kes põhjalikult analüüsivad kõiki variante ja siis langetavad otsused,» iseloomustab ta. «Teised on impulsiivsed ja nende eelis on see, et nad toetuvad palju intuitsioonile ja tegutsevad väga kähku.»

Küsimus: kumba kategoorisse kuulub Kallas?

Õige vastus: tema enda arvates teise.

Järgnevas usutluses Kallasega tasub lugejail seda silmas pidada.

Kas tunnete heameelt, et ei pea valimiskampaanias kaasa lööma või kisub hinges siiski võitlusareenile?

Ei kisu. Lugesin just vaidlust jäätmeseaduse ümber ja mul on hea meel, et ei pea selles olema väga kompetentne. Mul on nüüd võimalus tegelda sellega, mis on mu hingele lähedane: lugeda raamatuid, valmistada loenguteks ette, kirjutada artikleid ja ka memosid. Mu vaimne fookus on mujal.

20.02.2015 23.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto