Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Küsimused:

1. Täna 80 aastat tagasi tegi ajalugu taanlanna Caroline Mikkelsen. Millega ta hakkama sai?

2. Charlie Chaplini film «Rambivalgus» («Limelight») valmis 1952. aastal. Mille poolest on see film rekordiomanik Oscarite jagamise ajaloos?

3. Jaapani keeles uma, leedu keeles arklys, läti keeles zirgs, mongoolia keeles aduu, ungari keeles ló. Eesti keeles?

4. 1968. aasta suveolümpiamängudele sõitsid Rootsi jalgratturid Erik, Gösta, Sture ja Tomas Pettersson kindlate favoriitidena, ent neid tabas ebaõnn ja esimestel kahe tunni piiri alistajatel 100 kilomeetri meeskonnasõidus tuli leppida Hollandi neliku järel teise kohaga. Samadelt mängudelt võitsid Rootsile kuldmedali aga ühed teised vennad: Ulf Artur, Nils Peter ja Lars Jörgen Sundelin. Mis alal?

5. 2015. aasta on kuulutatud mulla-aastaks. Eesti aastamuld on paepealne muld. Sellel Eesti saarel puudub muld täiesti. Legendi järgi olla saar tekkinud Kalevipoja mullakotist, aga ... ega vägimehel kotis midagi ju polnud. Mis saar? Siin asub ka Eesti madalaim tuletorn (20 meetrit merepinnast). Saarevahi kohale kandideeris möödunud aastal ligi 400 inimest.

------

Vastused:

1. Astus esimese naisena Antarktise pinnale.

2. Pälvis parima filmimuusika Oscari alles 1973. aastal.

3. Hobune.

4. Purjetamises 5,5-meetriste jahtide klassis jahil Wasa IV.

5. Vaindloo, Eesti põhjapoolseim saar.

19.02.2015 21.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto