Sisukord
Arvamus
Postimees
20.02.2015
Eesti Mälumäng Toompeale mahub kuus erakonda Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti otsib 500 euroametnikku Eesti lühiuudised Tagakülg Alar Kivilo usub «Mandariinide» võitu «Mandariinide» Oscari-võit oleks ime Riigikogu 12. koosseis pidas viimase istungi Valimisteni on jäänud 9 päeva Majandus Majanduse lühiuudised Ettevõtluseks kasutatavate autode kontrollimine põhjustas pahameeletormi Eesti kõige olulisem erakapitalist on riik Välismaa Välismaa lühiuudised Smugeldajad teenivad kannatuste pealt miljoneid Arvamus Mari-Liis Jakobson: populism või vastutustundetus? Postimees 1934. aastal: Põllumeeste-kogude waenuawaldused wabsidele Lugeja kiri: Olulised teemad puudu Andrus Karnau: üherublaste laituseks Jevgenia Värä: Sputnik maandus Juhtkiri: valijate üldmobilisatsioon Lugeja kiri: Elektriõnnetusi tuleb ennetada Päeva karikatuur Kultuur Neiu Salme avas Rakvere teatri Los Angeles Oscarite eel Sport Ronaldo ja Real jätkavad Meistrite liigas võimsalt Spordi lühiuudised Eesti kahevõistlejad hüpetega hädas Šokk ja üllatus jäid ära, pidu ikka staaride leeris Varrak kiitis hoolealuseid: meestel polnud CSKA vastu mingit aukarust Tarbija Polaaröö vajab harjumist Tartu Mees, kes ei tohi tööl hirmu unustada Sokud jäid talli sulavarju Vene ball toob vaatemängu ja üllatusi Tartu sai kolm uut aukodanikku Tartu tahab suuremaid liinibusse Autode selvepesulad tungivad jõuliselt peale Müürileht jõuab tänavu viiekümnenda numbrini Üraskite kirjadest sugenesid pildid Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1934. aastal: Põllumeeste-kogude waenuawaldused wabsidele

1 min lugemist

Põllumeeste-kogude waenuawaldused wabsidele. Kuuldused K. Pätsi liidukawatsustest osutuwad ekslikeks. K. Päts seati hääletuseta presidendikandidaadiks.

Pühapäewal seadis põllumeeste-kogude erakonna Tallinnas peetud kongress K. Pätsi üles oma presidendikandidaadiks. Pärast K. Pätsi kõnet kõneles rkl. Jürman erakonna sihtidest. Kõne lõpul tegi ta ettepaneku, et kongress tunnistab Konstantin Pätsi kogude kandidaadiks riigiwanema kohale. Ettepanekule aplodeeris suur osa koosolijaist, mispeale see ettepanek loeti wastuwõetuks.

Tähelepanu äratas Hünerson kõnes, et põllumees ei tohi lasta kiskuda end kaasa tumedast woolust, mis on wõõra algupäraga. See pole kellegi rahwaliikumine, kui kõike eitatakse ja tunnistatakse mädaks. Wabadussõjalastele tuleb kokku rahasid ärimeestelt, kuid neid finantseeritakse ka sealt, kust poolt enne oldi waenulik meie riigile. Sarnane riik ei saa püsida, mille alusmüürid rajanewad wastuoludele.

Wabadussõjalaste wõitluswõtted on kaugel kultuurilikkusest, need mitte ainult ei musta, waid ka ähwardawad ja sunniwad endale poolehoidu awaldama. Nende lipp on wana Preisi mõõgawendade ordu lipp, mille all sajandite eest wallutati meie maad. Nüüd hässitatakse selle lipu all meil kodusõda. See on kõige jõhkram liikumine mis meil Eestis kunagi on olnud. Kõne lõpul tegi Hünerson ettepaneku laulda «Eestimaa, su mehemeel pole wabsistunud weel». Niisuguste sõnadega see laul lauldigi kõigi koosolijate poolt. 20.02.1934

Seotud lood
19.02.2015 21.02.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto