Sisukord
Kultuur
Tänane leht
21.02.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Sargvere põlengu ohvrid loodavad annetajate abile Õismäel lammutatakse endine koolimaja Reformierakond ja Keskerakond valmistuvad lõpuheitluseks Afganistani veteran kaotas Seišellidel õnnetult elu Kõik sai alguse koertest Eesti lühiuudised 11 autot, mis vapustasid Eestit Tartu poiss ihkab Donbassi Ka Ulfsak peaks kandideerima Oscarile Male Vangi päevakava Mälumäng Võõrkeelse filmi Oscari võitis «Ida» Majandus Majanduse lühiuudised Ühistupangale pandi eile alus Riik on ettevõtetele halb omanik Välismaa Välismaa lühiuudised Ukraina: Venemaalt saabub raskerelvi ja sõdureid «Immigrant» kultuuri kallal Merkel ja Hollande nõudsid vaherahu austamist ELi idaserv ei paista Venemaa suhtes ühtsem kui ülejäänu Arvamus Priit Pullerits: sähke raha! Juhtkiri: eduloo lõpp vanglas Hendrik Lindepuu: kas ma armastan Poolat? Päeva karikatuur Postimees 1900. aastal: koolmeistrid ässitawad rahwast Kõik sai alguse koertest Kuldne lootus «Immigrant» kultuuri kallal 11 autot, mis vapustasid Eestit Jelena Skulskaja: oo, Apollon õhupallikesega! Kultuur Tragöödiates karastunud Stiilipuhas Lindmehe trummimees 2 x 75 ehk sada viiskümmend aastat Tuulikuid Aja auk. Nancy Sinatra saapad Luulehetk – hetk luules Tsaarimamma memauurid Postimehe žürii hindab filmi «1944» Ka Ulfsak peaks kandideerima Oscarile Ellujäämisinstinkt võidab poliitika Sport Spordi lühiuudised Kahevõistlus MMil: FC Augsburg ja määrimata suusad Suusasporti muutnud finiš ning 0,75 ja 0,25 hõbemedalit Maratonteos suurtest kannatajatest Tallinn Õismäel lammutatakse endine koolimaja Tarbija Perekond Välk on olnud väga tubli Perekond Välk: kõige rohkem napib aega AK Stiilipuhas Lindmehe trummimees 2 x 75 ehk sada viiskümmend aastat Tuulikuid Aja auk. Nancy Sinatra saapad Sümboolne mälestusmärk Peeter Talvistu: ühest poliitilisest vahejuhtumist … ja kunstist Pingelised heitlused koduliigas Ugri-doom ja muud vested Viimane verg Akadeemikute tuleproov: kes võidab «Eesti laulu»? Uut meie kinodes Annika Uudelepp: rohkem julgust, head kandidaadid! Ellujäämisinstinkt võidab poliitika Tragöödiates karastunud Postimehe žürii hindab filmi «1944» Virtuooside kahekõne Tsaarimamma memauurid Björk tagasi inimeste seas Luulehetk – hetk luules USA teadlane: Eesti haridusedu võib kaduda üleöö Ed Sheeran. Välja müüdud Arter «Pilvede all» – juba kümnes hooaeg! Vaikusest. Peaaegu täielikust Horoskoop Narvas kõht tühjaks ei jää Kõik on millekski hea Nepali ideaalselt toimiv kaos Siim Kallas: varukaart peab alati tagataskus olema Põgus peogiid meestele Fotonoppeid Eesti iseseisvuspäeva kümne esimese aasta vastuvõtust Briti põnevuskirjanik leidis loominguks aega Eestis 80 aastat meremuuseumi Pidu nagu 1930ndail Ed Sheeran. Välja müüdud Peoküpsised kohupiimaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

2 x 75 ehk sada viiskümmend aastat Tuulikuid

4 min lugemist
Meenutas aastast 2000. Ülo ja Jüri Tuulik malet mängimas. FOTO: PEETER LANGOVITS/PM/EMF

Üks mööndus tuleb siiski kohe algul teha. 22. veebruar, mil Ülo Tuulik tähistab 75. sünnipäeva, on  tema kaksikvennale Jüri Tuulikule (1940–2014) paraku juba sünniaastapäev. 

Tellijale Tellijale

Ülo on naljatamisi oma suhet Jüriga võrrelnud vendade Mannide omaga. Ta on sama, mis Heinrich Mann oli  oma nooremale vennale, nobelistist  Thomasele –  vari. Aga nii nagu Heinrich ja Thomas Mann olid  e r i n e v a   käekirjaga kirjanikud – tarvitseb vaid võrrelda «Professor Unrati» ja «Võlumäge» –, nii on seda eesti kirjanduses vennad Tuulikudki. Ja Mannid ei olnud kaksikud.

Maailmakirjandus tunneb Mannide kõrval teisigi kuulsaid vendi: Wilhelm ja temast aasta noorem Jacob Grimm, Edmond ja temast kaheksa aastat noorem Jules de Concourt, Gerald ja Lawrence Durrell, vene kirjandusest Arkadi ja Boriss Strugatski. Aga ma ei tea nimetada kaksikuid. Eesti kirjandusloos on tuntuimad vennad-kirjanikud Jakob ja Juhan Liiv. Ja peale Tuulikute on ka ühed kaksikud, Henn ja Ustav Mikelsaar  (snd 1943), kes koos vähemalt kaks romaani kirjutanud. Neid ongi kõrvutatud Tuuliku-vendadega: Mikelsaari ja Tuulikuid ühendavat  hea rahvalik huumor. Tõsiseid teemasid käsitlevat nad kirjanduses kaasatundmise ja mõistmisega. Kahte paari kaksikuid lahutab aga kirjandusse tuleku ja koha kättevõitmise aeg. Tuulikud kuuluvad suurde ja sügava jäljega 1960ndate kirjanike põlvkonda. Ja muidugi lahutab neid ka meri.

20.02.2015 23.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto