Sisukord
Arvamus
Postimees
20.02.2015
Eesti Mälumäng Toompeale mahub kuus erakonda Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti otsib 500 euroametnikku Eesti lühiuudised Tagakülg Alar Kivilo usub «Mandariinide» võitu «Mandariinide» Oscari-võit oleks ime Riigikogu 12. koosseis pidas viimase istungi Valimisteni on jäänud 9 päeva Majandus Majanduse lühiuudised Ettevõtluseks kasutatavate autode kontrollimine põhjustas pahameeletormi Eesti kõige olulisem erakapitalist on riik Välismaa Välismaa lühiuudised Smugeldajad teenivad kannatuste pealt miljoneid Arvamus Mari-Liis Jakobson: populism või vastutustundetus? Postimees 1934. aastal: Põllumeeste-kogude waenuawaldused wabsidele Lugeja kiri: Olulised teemad puudu Andrus Karnau: üherublaste laituseks Jevgenia Värä: Sputnik maandus Juhtkiri: valijate üldmobilisatsioon Lugeja kiri: Elektriõnnetusi tuleb ennetada Päeva karikatuur Kultuur Neiu Salme avas Rakvere teatri Los Angeles Oscarite eel Sport Ronaldo ja Real jätkavad Meistrite liigas võimsalt Spordi lühiuudised Eesti kahevõistlejad hüpetega hädas Šokk ja üllatus jäid ära, pidu ikka staaride leeris Varrak kiitis hoolealuseid: meestel polnud CSKA vastu mingit aukarust Tarbija Polaaröö vajab harjumist Tartu Mees, kes ei tohi tööl hirmu unustada Sokud jäid talli sulavarju Vene ball toob vaatemängu ja üllatusi Tartu sai kolm uut aukodanikku Tartu tahab suuremaid liinibusse Autode selvepesulad tungivad jõuliselt peale Müürileht jõuab tänavu viiekümnenda numbrini Üraskite kirjadest sugenesid pildid Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Lugeja kiri: Elektriõnnetusi tuleb ennetada

2 min lugemist
Tellijale

Pärast raudse eesriide tagant pääsemist on 24 aastaga toimunud elektriseadmete arengus ja kasutamisel suured muutused. Praegusajal toodetud pingel 230 V töötavad elektrilised kodumasinaid ja seadmeid nõuavad elektrivõrku ühendamisel toiteliinis kaitsejuhi (PE) olemasolu, mis aga vanade hoonete elektripaigaldistes puuduvad. Seetõttu peaksid vanade hoonete elanikud enne nüüdisaegsete elektriliste kodumasinate või seadmete muretsemist mõtlema, kas hoone elektripaigaldis on ikka renoveeritud vastavalt tänapäeva elektriohutuse nõuetele. Kahjuks meenub inimestele elektripaigaldise rekonstrueerimise vajadus sageli alles pärast särtsusaamist või alles siis, kui punane kukk vana elamu katusest välja hüppab. Arvatakse, et kui elektripaigaldis on hoonesse kunagi ehitatud, siis võib igavesti mureta olla. Nii ei jää õnnetused tulemata. Eriti tuleks omanikel praegu tähelepanu pöörata õhuliini sisestusega vanade hoonete elektrisisestustele.

Elektrilevi rekonstrueerib  pidevalt tänava elektrivõrku ning asendab seejuures elamute sisestustel paljad õhuliinijuhtmed kuni liitumispunktini  alumiiniumsulamist rippkeerdkaabliga. Kahjuks jätavad paljud omanikud seejuures rekonstrueerimata oma elamusse kulgeva sisestusliini liitumispunktist kuni elamu peakaitsmeni. Tegematajätmise põhjusteks on tihti majanduslikult raske olukord. Kuna elektripaigaldise rekonstrueerimine koos mõõtmistöödega on kallis, käib see pensionäridele ja miinimumpalga saajatele üle jõu. Siinjuures oleks ainus väljapääs, kui riik ulataks vaesuspiiril elavatele omanikele abistava käe hoone elektripaigaldise rekonstrueerimiseks. Tehnilise järelevalve ameti andmeil toimus mullu 50 elektriga seotud õnnetusjuhtumit, milles hukkus kaks, raskeid kehavigastusi sai kaks ja kergemalt kannatada 41 inimest.

19.02.2015 21.02.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto