Sisukord
Arvamus
Postimees
20.02.2015
Eesti Mälumäng Toompeale mahub kuus erakonda Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Eesti otsib 500 euroametnikku Eesti lühiuudised Tagakülg Alar Kivilo usub «Mandariinide» võitu «Mandariinide» Oscari-võit oleks ime Riigikogu 12. koosseis pidas viimase istungi Valimisteni on jäänud 9 päeva Majandus Majanduse lühiuudised Ettevõtluseks kasutatavate autode kontrollimine põhjustas pahameeletormi Eesti kõige olulisem erakapitalist on riik Välismaa Välismaa lühiuudised Smugeldajad teenivad kannatuste pealt miljoneid Arvamus Mari-Liis Jakobson: populism või vastutustundetus? Postimees 1934. aastal: Põllumeeste-kogude waenuawaldused wabsidele Lugeja kiri: Olulised teemad puudu Andrus Karnau: üherublaste laituseks Jevgenia Värä: Sputnik maandus Juhtkiri: valijate üldmobilisatsioon Lugeja kiri: Elektriõnnetusi tuleb ennetada Päeva karikatuur Kultuur Neiu Salme avas Rakvere teatri Los Angeles Oscarite eel Sport Ronaldo ja Real jätkavad Meistrite liigas võimsalt Spordi lühiuudised Eesti kahevõistlejad hüpetega hädas Šokk ja üllatus jäid ära, pidu ikka staaride leeris Varrak kiitis hoolealuseid: meestel polnud CSKA vastu mingit aukarust Tarbija Polaaröö vajab harjumist Tartu Mees, kes ei tohi tööl hirmu unustada Sokud jäid talli sulavarju Vene ball toob vaatemängu ja üllatusi Tartu sai kolm uut aukodanikku Tartu tahab suuremaid liinibusse Autode selvepesulad tungivad jõuliselt peale Müürileht jõuab tänavu viiekümnenda numbrini Üraskite kirjadest sugenesid pildid Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Mari-Liis Jakobson: populism või vastutustundetus?

3 min lugemist
Mari-Liis Jakobson FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees

Populism pole poliitikas konstruktiivne süüdistus, küll aga on seda vastutustundetus ning rumalus, kirjutab politoloog Mari-Liis Jakobson.

Tellijale

Itaalias tegutseb erakond nimega Viie Tähe Liikumine – Movimento Cinque Stelle. Selle juhtfiguuriks on koomik Beppe Grillo – poliitiline satiirik, kelle esinemised muutusid toona võimul olnud peaminister Silvio Berlusconile juba nii ebamugavaks, et koomik meediamagnaadist peaministri telekanalites esinemiskeelu sai. Grillost oli saanud üks kerglase ja korrumpeerunud veteranpoliitiku ohtlikumaid oponente, sest ta naeruvääristas efektselt ja ka põhjendatult mandunud poliiteliiti.

Mõni aasta hiljem tekkinud Viie Tähe Liikumine väljendaski rahulolematust hangunud poliitilise süsteemiga ning nõudis muutust – et senine esindusdemokraatlik masinavärk muudetaks avatumaks rahva tahtele veebireferendumitega, et erakondade riiklikku rahastamist kärbitaks. Samuti soovisid nad takistada elukutseliste poliitikute klassi teket, näiteks nõudes, et ükski poliitik ei tohiks olla esinduskogus pikemalt kui kaks ametiaega järjest.

19.02.2015 21.02.2015
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto