Sisukord
Kultuur
Tänane leht
21.02.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Sargvere põlengu ohvrid loodavad annetajate abile Õismäel lammutatakse endine koolimaja Reformierakond ja Keskerakond valmistuvad lõpuheitluseks Afganistani veteran kaotas Seišellidel õnnetult elu Kõik sai alguse koertest Eesti lühiuudised 11 autot, mis vapustasid Eestit Tartu poiss ihkab Donbassi Ka Ulfsak peaks kandideerima Oscarile Male Vangi päevakava Mälumäng Võõrkeelse filmi Oscari võitis «Ida» Majandus Majanduse lühiuudised Ühistupangale pandi eile alus Riik on ettevõtetele halb omanik Välismaa Välismaa lühiuudised Ukraina: Venemaalt saabub raskerelvi ja sõdureid «Immigrant» kultuuri kallal Merkel ja Hollande nõudsid vaherahu austamist ELi idaserv ei paista Venemaa suhtes ühtsem kui ülejäänu Arvamus Priit Pullerits: sähke raha! Juhtkiri: eduloo lõpp vanglas Hendrik Lindepuu: kas ma armastan Poolat? Päeva karikatuur Postimees 1900. aastal: koolmeistrid ässitawad rahwast Kõik sai alguse koertest Kuldne lootus «Immigrant» kultuuri kallal 11 autot, mis vapustasid Eestit Jelena Skulskaja: oo, Apollon õhupallikesega! Kultuur Tragöödiates karastunud Stiilipuhas Lindmehe trummimees 2 x 75 ehk sada viiskümmend aastat Tuulikuid Aja auk. Nancy Sinatra saapad Luulehetk – hetk luules Tsaarimamma memauurid Postimehe žürii hindab filmi «1944» Ka Ulfsak peaks kandideerima Oscarile Ellujäämisinstinkt võidab poliitika Sport Spordi lühiuudised Kahevõistlus MMil: FC Augsburg ja määrimata suusad Suusasporti muutnud finiš ning 0,75 ja 0,25 hõbemedalit Maratonteos suurtest kannatajatest Tallinn Õismäel lammutatakse endine koolimaja Tarbija Perekond Välk on olnud väga tubli Perekond Välk: kõige rohkem napib aega AK Stiilipuhas Lindmehe trummimees 2 x 75 ehk sada viiskümmend aastat Tuulikuid Aja auk. Nancy Sinatra saapad Sümboolne mälestusmärk Peeter Talvistu: ühest poliitilisest vahejuhtumist … ja kunstist Pingelised heitlused koduliigas Ugri-doom ja muud vested Viimane verg Akadeemikute tuleproov: kes võidab «Eesti laulu»? Uut meie kinodes Annika Uudelepp: rohkem julgust, head kandidaadid! Ellujäämisinstinkt võidab poliitika Tragöödiates karastunud Postimehe žürii hindab filmi «1944» Virtuooside kahekõne Tsaarimamma memauurid Björk tagasi inimeste seas Luulehetk – hetk luules USA teadlane: Eesti haridusedu võib kaduda üleöö Ed Sheeran. Välja müüdud Arter «Pilvede all» – juba kümnes hooaeg! Vaikusest. Peaaegu täielikust Horoskoop Narvas kõht tühjaks ei jää Kõik on millekski hea Nepali ideaalselt toimiv kaos Siim Kallas: varukaart peab alati tagataskus olema Põgus peogiid meestele Fotonoppeid Eesti iseseisvuspäeva kümne esimese aasta vastuvõtust Briti põnevuskirjanik leidis loominguks aega Eestis 80 aastat meremuuseumi Pidu nagu 1930ndail Ed Sheeran. Välja müüdud Peoküpsised kohupiimaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimehe žürii hindab filmi «1944»

2 min lugemist

TIINA LOKK

3

Kui sisu arvelt – tugevama, originaalsema ja sisutihedama stsenaariumi puhul – tulnuks filmile 30 minutit juurde, oleks see suurteos. Näitlejatel pole just palju mängida, küll aga on suure töö teinud pürotehnikud ja operaatorid. Üle ootuste head lahingustseenid, aga need oleksid muutunud nagu eesmärgiks omaette, nende vahepeal toimuv jääb kahjuks illustratiivseks ja paljudest eelnevatest sõjafilmidest nähtuks. Napib seda spetsiifilist eesti puudutust, meie enda lugu, meie rahva draamat, kus vend võitles vennaga vabaduse nimel, arusaam vabadusest aga oli erinev. Napib kõike seda, mida oli «Mandariinides»: filosoofilist üldistust ja sõnumi sügavust. Seda tiitrite ja arvudega edasi ei anna. Lavastusena on see aga meie filmitööstusele saavutus ja väärib vaatamist, kindlasti mõjub ka emotsionaalselt.

OLLE MIRME

2

Ma ei ütle, et kuningas on alasti. Aga murelikuks tegevalt hõre on ta rõivastus siiski. Rahvusliku suurfilmi ambitsiooniga linateose puhul ei piisa noorte meeste toredatest rollisooritustest ja vägevatest lahingustseenidest. Kogu see panustatud talent, aeg ja raha ei kompenseeri haruldaselt nirusid dialooge ja läbivettinud klišeede all ägavat lugu. See, mis Nüganenil ja Taskal «Nimedega marmortahvlil» üllatavalt hästi õnnestus, jääb seekord kahjuks püüdmatusse kaugusesse. Hea film algab tugevast stsenaariumist.

LENNA KUURMAA

4

Väga hea film, eriti teostus. Väga head näitlejatööd ja ilus pilt, eriti hea helikvaliteet. Ainus, mis ei lase maksimumi anda, on stsenaarium. Sisu on iseenesest põnev ja oluline, aga film põnevust ei hoia. Tegemist on hästi lavastatud ajalooümberjutustusega. Igal juhul võimas filmielamus. Pani mõtlema selle üle, mis toimub ka praegu meie ümber... Aitäh tegijatele!

ROMAN BASKIN

4

Nii oluliste ajaloosündmuste käsitluse puhul on alati see oht, et meediasündmus varjutab filmi. Seekord õigustas film ennast ka ise; vajalik film, pikalt kestnud valge laik ajaloos sai esmakordselt kunstilise väljenduse. Tõsi, kohati pingutatud distantseeritus ja populaarteaduslik lähenemine (justkui «Nimed marmortahvlil 2») jätavad mingi lihtsustatuse tunde, aga kordan, filmi vajalikkus kompenseerib kõik mõrad. Ja noorte näitlejate galerii on uhke.

Keskmine: 3,25

Seotud lood
20.02.2015 23.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto