Sisukord
Talisport
Tänane leht
21.02.2015
Eesti Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Sargvere põlengu ohvrid loodavad annetajate abile Õismäel lammutatakse endine koolimaja Reformierakond ja Keskerakond valmistuvad lõpuheitluseks Afganistani veteran kaotas Seišellidel õnnetult elu Kõik sai alguse koertest Eesti lühiuudised 11 autot, mis vapustasid Eestit Tartu poiss ihkab Donbassi Ka Ulfsak peaks kandideerima Oscarile Male Vangi päevakava Mälumäng Võõrkeelse filmi Oscari võitis «Ida» Majandus Majanduse lühiuudised Ühistupangale pandi eile alus Riik on ettevõtetele halb omanik Välismaa Välismaa lühiuudised Ukraina: Venemaalt saabub raskerelvi ja sõdureid «Immigrant» kultuuri kallal Merkel ja Hollande nõudsid vaherahu austamist ELi idaserv ei paista Venemaa suhtes ühtsem kui ülejäänu Arvamus Priit Pullerits: sähke raha! Juhtkiri: eduloo lõpp vanglas Hendrik Lindepuu: kas ma armastan Poolat? Päeva karikatuur Postimees 1900. aastal: koolmeistrid ässitawad rahwast Kõik sai alguse koertest Kuldne lootus «Immigrant» kultuuri kallal 11 autot, mis vapustasid Eestit Jelena Skulskaja: oo, Apollon õhupallikesega! Kultuur Tragöödiates karastunud Stiilipuhas Lindmehe trummimees 2 x 75 ehk sada viiskümmend aastat Tuulikuid Aja auk. Nancy Sinatra saapad Luulehetk – hetk luules Tsaarimamma memauurid Postimehe žürii hindab filmi «1944» Ka Ulfsak peaks kandideerima Oscarile Ellujäämisinstinkt võidab poliitika Sport Spordi lühiuudised Kahevõistlus MMil: FC Augsburg ja määrimata suusad Suusasporti muutnud finiš ning 0,75 ja 0,25 hõbemedalit Maratonteos suurtest kannatajatest Tallinn Õismäel lammutatakse endine koolimaja Tarbija Perekond Välk on olnud väga tubli Perekond Välk: kõige rohkem napib aega AK Stiilipuhas Lindmehe trummimees 2 x 75 ehk sada viiskümmend aastat Tuulikuid Aja auk. Nancy Sinatra saapad Sümboolne mälestusmärk Peeter Talvistu: ühest poliitilisest vahejuhtumist … ja kunstist Pingelised heitlused koduliigas Ugri-doom ja muud vested Viimane verg Akadeemikute tuleproov: kes võidab «Eesti laulu»? Uut meie kinodes Annika Uudelepp: rohkem julgust, head kandidaadid! Ellujäämisinstinkt võidab poliitika Tragöödiates karastunud Postimehe žürii hindab filmi «1944» Virtuooside kahekõne Tsaarimamma memauurid Björk tagasi inimeste seas Luulehetk – hetk luules USA teadlane: Eesti haridusedu võib kaduda üleöö Ed Sheeran. Välja müüdud Arter «Pilvede all» – juba kümnes hooaeg! Vaikusest. Peaaegu täielikust Horoskoop Narvas kõht tühjaks ei jää Kõik on millekski hea Nepali ideaalselt toimiv kaos Siim Kallas: varukaart peab alati tagataskus olema Põgus peogiid meestele Fotonoppeid Eesti iseseisvuspäeva kümne esimese aasta vastuvõtust Briti põnevuskirjanik leidis loominguks aega Eestis 80 aastat meremuuseumi Pidu nagu 1930ndail Ed Sheeran. Välja müüdud Peoküpsised kohupiimaga Meelelahutus Koomiks Sudoku

Suusasporti muutnud finiš ning 0,75 ja 0,25 hõbemedalit

3 min lugemist
Vladimir Smirnov (esiplaanil) on 1993. aasta Faluni MMi jälitussõidus viskunud finišijoonele. Tagaplaanil sirutab Björn Daehlie aga jala ette ja nopib MM-kulla. FOTO: Youtube

Faluni suusatamise MMi esimene võistluspäev tõi neljapäeval raja äärde 18 500 inimest. Täna on oodata aga tõelist suusafestivali, kui maailmameistrivõistlusi peaks kokku külastama 45 000 inimest. Kohalike jaoks on kõige huvipakkuvam meeste suusavahetusega sõit, kus kindlasti sihitakse poodiumikohti. Sel alal on Falunis aga omapärane aura, kuna suusavahetuse eelkäija jälitussõit pakkus 22 aastat tagasi samas paigas duelli, mis on suurte tähtedega ajalukku kirjutatud.

Tellijale Tellijale

Alates 1993. aastast on toona revolutsioonina mõjunud jälitussõitu modifitseeritud omajagu. Kui tänapäeval sõidavad mehed esmalt 15 km klassikatehnikat, vahetavad suusad ja sõidavad seejärel 15 km vabatehnikat (naistel on mõlemad distantsipooled 7,5 km), siis 1993. aastal sõideti ühel päeval 10 km klassikat, pandi medalid kaela, magati ära rahulikult üks ööuni (Falunis jäi vahele koguni kaks ööd) ja siis uhati 15 km viitstardist vabatehnikat ja jagati taas medaleid.

Nüüd siis ajaloolise sündmuse juurde. 1993. aastal tulid meeste jälitussõidus koos finišisirgele Bjørn Dæhlie ja Vladimir Smirnov. Koos viskuti ka finišijoonele, kus Dæhlie sirutas ette jala ning Smirnov jooksusprinterite eeskujul keha. Esmalt arvatigi, et võitis Smirnov, kuid tegelikult oli Dæhlie jalg eespool ja maailmameistriks krooniti norralane.   

«Toona räägiti sellest olukorrast muidugi palju. Video pealt korduse vaatamine ei olnud veel nii tavapärane, kuid kõigile oli seejärel üheselt selge, kuidas peab sellises olukorras finišeerima,» meenutas 1993. aastal Falunis oma suurvõistlust debüüdi teinud Jaak Mae, kes lõpetas nimetatud jälitussõidu 63. kohaga. «Enamiku jaoks tundus, et Smirnov oli eespool. Aga see oli ehtne näide sellest, kui reegleid ei ole sõna-sõnalt loetud. Tänapäeval on tänu rohketele ühisstartidele ja sprintidele asi kõigile selge.»

20.02.2015 23.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto