Sisukord
Eesti
Tänane leht

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Homme on Eesti Vabariigi sünnipäev. Tegelikult luges advokaat Hugo Kuusner «Eesti iseseisvuse manifesti» Pärnu Endla teatri rõdult rahvale ette juba 23. veebruari õhtul. Järgmisel päeval toimus Pärnus Eesti esimene sõjaväeparaad. Hommikul, enne paraadi, loeti «Eesti iseseisvuse manifesti» rahvale teist korda. Kus?

2. See helind on tuttav kõigile teatrisõpradele, kes käinud Vanemuises etendusi nautimas. Publikut kutsub seal teatrisaali Erich Kõlari seade ühe ooperi lõpukoorist: «Õnn meie juurde jääb, jääb meiega ...» Mis ooper?

3. Iseseisvuse taastanud Eesti Vabariigi esimese parlamendi – VII riigikogu – valimised toimusid 20. septembril 1992, samaaegselt valiti rahvahääletusel Eesti Vabariigi presidenti. Suurimat rahva toetust nautis valimisliit Isamaa, kes sai riigikogusse 29 mandaati. Valimispeol Tallinna Kinoliidu baaris olid kohal kolm tulevast riigipead: Lennart Meri, kes talle antud häälte arvuga oli pääsenud riigikogu ette teise vooru, Raadio Vaba Euroopa Eesti osakonna juhataja Toomas Hendrik Ilves ja ... Kes oli kolmas?

4. Mille poolest on Eesti Vabariigi ajaloos eriline 8. mai 1990?

5. Igal hommikul äratab eestimaalasi ETV «Terevisioon» oma kauni tunnusmuusikaga. Kes on «Terevisiooni» tunnusmuusika autor?

---------------------

Vastused:

1. Pärnu Eliisabeti kirikus tegi seda õpetaja Johannes Hasselblatt.

2. Evald Aava ooper «Vikerlased».

3. Sauli Väinämö Niinistö, tollal Rahvusliku Koonderakonna (Kansallinen Kokoomus) delegatsiooni liige, alates 1. märtsist 2012 Soome Vabariigi president.

4. Riigi ametlikuks nimeks sai taas Eesti Vabariik.

5. Raul-Stig Rästa.

Seotud lood
    21.02.2015 25.02.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto