N, 1.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Trendikalt terve

Facebook Twitter
Comments
Mediteerimine aitab sul rahu leida ja probleeme teise nurga alt vaadata.
Mediteerimine aitab sul rahu leida ja probleeme teise nurga alt vaadata. Foto: SCANPIX

Kõik me tahame olla terved, tugevad ja õnnelikud. Vana hea võimalus on loota pärnaõieteele, küüslaugule ja hommikvõimlemisele. Kui aga hing ihkab midagi uut või tahaks lihtsalt uute hulluste üle pisut naeru pugistada, tasub silma peal hoida tänavu maailma vallutanud põnevatel ja kohati üsna veidratel tervisetrendidel.

TEHNIKAIMED

Higi ütleb kõik. Et tehnoloogia üha julgemalt meie igapäevaellu trügib, ei üllata enam kedagi. Seega üritatakse ka meditsiini vallas leiutada aina rohkem tehnikavidinaid, mis meie elu paremaks muudaksid. Üheks uueks hitiks on kaasaskantavale seadmele või otse nahale asetatav higisensor, mis võimaldab higi koostise analüüsimisel anda vajalikke andmeid elektrolüütide tasakaalu, keha veesisalduse, lihaspinge ja üldise füüsilise vormi kohta. USA ettevõte Electrozyme teeb praegu viimaseid jõupingutusi, et sellised higisensori ribadega seadmed müüki lasta ja massikaubaks muuta. Ettevõtte esindajate sõnul võimaldavad need anda infot, mida tavalised kaasaskantavad seadmed ei suuda. Näiteks annab higiriba teada, millal inimene peaks sirutama käe veeklaasi järele või tekib ülekuumenemise oht.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles