T, 28.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tagakülg

Postimees
Tagakülg
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Lahingumasin CV90 Läsnal.
Lahingumasin CV90 Läsnal. Foto: Meelis Meilbaum / Virumaa Teataja

Polügoonil näidati lahingumasinaid

Reedel esitleti kaitseväe keskpolügoonil Lääne-Virumaal Läsnal hiljuti Hollandist saabunud jalaväe lahingumasinaid CV90. Ligikaudu 2,4 miljonit eurot maksev Combat Vehicle 90 on Rootsi päritolu jalaväe lahingumasin, mis kuulub mitme riigi soomusväe relvastusse. «Elukatest», mille meeskond on kolmeliikmeline, väljatulistatud erineva kaliibriga kuulid hakkasid lendama nagu tennisepallid, mõni põrkas koguni mitu korda õhku ehk läks rikošetti. Sihtmärgid kaitseväe polügoonil tõusid, et siis pärast täpset tabamust langeda. Virumaa Teataja

Lendorav võib Eestist peagi kaduda

Eesti põlismetsade tähelepanuväärseimaks sümboliks peetav lendorav (Pteromys volans) võib välja surra järgmise viie aasta jooksul ja hinnanguliselt vähem kui saja looma suurust populatsiooni ei pruugi hääbumisest päästa ka metsaraie peatamine. Lendorav asustab 80–120-aastaseid haava-kuuse segametsi, mille hulk on viimasel aastakümnel aina vähenenud.

«Lendorav on piiratud levimisvõimega liik, kes tegutseb vaid puudel ja maapinnal ei liigu. Rohkem kui 50 meetri laiused lagedad alad, sealhulgas raiesmikud on talle märkimisväärseks takistuseks,» rääkis Tartu Ülikooli zooloog Jaanus Remm. BNS

Täna: postimees.ee

tutvustab, milline näeb välja uus 20-eurone rahatäht.

(Homme Postimehes asemel)

Seoses tehniliste probleemidega võib olla takistatud digilehe laadimine tahvelarvutisse. Värskeid lehelugusid saavad kõik Postimees Plussi kasutajad lugeda aadressil pluss.postimees.ee.

Tagasi üles