Sisukord
Eesti
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (11) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (2) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (2) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (1) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (1) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (7) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kontsert väljakutse piiril

2 min lugemist
Vabariigi aastapäeva kontsertetendusel Jõhvi kontserdimajas oli möödunud aasta sündmustest koostatud pildikogumiku igale kaadrile oli juurde lisatud muusik Jaan Pehk, kes oli ka kontserdi peategelane – tavaline inimene meie kõigi seast. FOTO: Sander Ilvest

Presidendi aastapäeva vastuvõtt on olnud ikka natuke sedasorti üritus, kus alguses antakse pisut piitsa ja hiljem präänikut. Piitsa osasse kuuluvad presidendi kõne, mis on tavaliselt murelik praeguse olukorra suhtes, ning ka kontsert, mis näib esindavat pigem kultuuri mõttes elitaarseid väärtusi.

Tellijale

Kultuuri mõttes elitaarseteks väärtusteks saab pidada asju, mida keegi otseselt ei naudi, aga mõte, et just seda või teist elitaarset asja parasjagu kogetakse, tekitab ülendava tunde. Elitaarne asi on omamoodi moraalne sündmus, see peaks inimese justkui paremaks tegema, tema hinge kehast ülemaks tegema.

Oeh, ohatakse pärast sellist kontserti nagu kirgastunult ja mõeldakse, et kust nüüd süüa saab, et tulgem nüüd siis maa peale tagasi nagu mõistlikud inimesed. Süüa saab aga hiljem, sest kätlemine ja söögilaua juurde pääsemine ongi prääniku osa ja see tuleb hiljem, tuleb vaid osata oodata, kannatada ja elu üle järele mõelda.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto