Sisukord
Kultuur
Tänane leht
26.02.2015
Eesti Sadadel pedagoogidel napib eesti keele oskust Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Vaata skandaalset dokki: «Riigivargad» Palju õnne Eesti lühiuudised + valimisstatistika «Mandariinide»-mehed saabusid Eestisse Tallinna lühiuudised 2602esikas Pisiasjade tõttu jäävadki eestlased võõrsil õnne jahtima Teadmatus ja hoolimatus annavad vikatimehele tööd Kuusalu eakad osalesid eelhääletamisel Majandus Uus kahekümneeurone Tallinna Sadam küsib laenu Põllumeeste jalad võivad kevadeks põhja ulatuda Välismaa Välismaa lühiuudised Charlie Hebdo hakkas taas iga nädal ilmuma Texase mees mõisteti süüdi «Ameerika snaipri» tapmises Ukraina konflikti osapooli süüdistatakse ebaseaduslike relvade kasutamises Arvamus Aarne Seppel: 176 491 Juhtkiri: vigastused röövivad elusid Lugeja kiri: rajame Tallinna slaavi lütseumi Lugeja kiri: holokaustist ilusa surmani Postimees 1933. aastal: Hiius maandus Wene õhupall Päeva karikatuur Nele Aus: kui usaldaks rohkem õpetajaid? Mari-Liis Jakobson: väljaränderindel olulise muutuseta Raul Rebane: valimistulemused otsustatakse maal! Kultuur Vaata skandaalset dokki: «Riigivargad» Kultuuri lühiuudiseid Armastus ei ole tunne, vaid tegu Festival, mis teeb stereotüüpidele üks null Sport Spordi lühiuudised Kullamäe: hea, et madalseis jäi eelmisesse nädalasse Kergejõustikukoondislastel pole Euroopa tabelisse asja Rehemaa loodab MMi parimat kohta klassikasõidust Penaltil eksinud Messi tööst ilma ei jää Tallinn Meedikute korterühiselamu on populaarne Tallinna lühiuudised Tarbija Sõdur saab kõhu täis viie euro eest Peakokk tuli hotellirestoranist kaitseväkke Teadmatus ja hoolimatus annavad vikatimehele tööd Tartu Mälestused püsigu tuleviku teenistuses Võrkpallurid alustavad veerandfinaali võõrsil Mõnes asjas peitub vägi Kunstimuuseum vahetab oma väljanägemist Raevunud sohver korraldas Tartu öös kaose Torm Metall soetas võimsust juurde Rock läheb Balti liigas vastamisi tugevate lätlastega Pühastest pärit Alma Kelt saab 100 Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vaata skandaalset dokki: «Riigivargad»

1 min lugemist
Manfred Vainokivi lavastusliku dokumentaalfilm «Riigivargad» kangelased. FOTO: Kaader filmist

Manfred Vainokivi dokumentaalfilmi «Riigivargad» näeb Postimehe Kinos kuni 1. märtsi südaööni aadressil kino.postimees.ee.

Lavastuslikku dokumentaalfilmi on mõni usin vabariigi valvur nimetanud ka eesti rahva reetmiseks. Provokatiivne võib see ju tõepoolest olla, aga reetmine ...

Mulle tundub hoopis, et Vainokivi valutab südant – Eesti pärast, kust eestlased, kes kunagi nii efektselt Nõukogude Liitu varastasid, et see ükskord kokku kukuks, nüüd üksteise järel parematele jahimaadele lahkuvad. Tragikoomilises võtmes üles võetud kujundirohke linateos ütleb nii mõndagi eestlase iseloomu ja mentaliteedi kohta, mitte vähem kui Andrus Kivirähki «Rehepapp». Meeldigu see siis meile või mitte.

Pärast seda kui maailma tuntuim, Amsterdami dokumentaalfilmide festival «Riigivargad» oma võistlusprogrammi valis – siinse dokumentalistikaga juhtub seda haruharva –, koputavad kosilased uksele. Peagi näitab seda Rootsi televisioon. ETV ekraanile pole see veel jõudnud, kuigi esilinastusest on möödas rohkem kui aasta. Ükski prohvet pole kuulus omal maal.

Postimehe tellijad saavad Postimees Kino filme vaadata tasuta. Selleks peab olema Postimees Plussi konto, mis on seotud paberlehe tellimusega. Filme saavad vaadata ka Postimees Plussi tellijad ja päevapileti ostjad.

Seotud lood
25.02.2015 27.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto