Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mari-Liis Jakobson: väljaränderindel olulise muutuseta

Mari-Liis Jakobson FOTO: Mihkel Maripuu / Postimees
Tellijale Tellijale

Hiljuti võis «Aktuaalses kaameras» (17.02) kuulda, et kõik erakonnad teevad kampaaniat ka välismaal elavate eestlaste hulgas. Väljaränne ja eestlaste kogukonnad välismaal on teema, mis kajastuvad suuremal või vähemal määral ka viie erakonna valimisplatvormides, neist kahes (IRL, SDE) lausa temaatilise peatükina. On mõned uudsed ideed, kuid valdavalt lubatakse seda, mida riik juba praegugi teeb.

Laias laastus on väljarännanuid puudutava poliitika kujundamisel kaks põhisuunda – meelitada lahkunuid kodumaale tagasi või kaasata neid võõrsil Eesti elu arendamisse. Kui tagasimeelitamisel võiksid ideaalis olla käegakatsutavamad tulemused, on see osutunud üsna ebaefektiivseks meetmeks, sest programm paneb täiendavaid kohustusi ka tagasipöördujale. Välismaal elavate kaasmaalastega sideme hoidmise ja nende riigiellu kaasamise võimalused on oluliselt mitmekesisemad, kuid nende tulemused pole üheselt mõõdetavad.

25.02.2015 27.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto