Sisukord
Arvamus
Tänane leht
26.02.2015
Eesti Sadadel pedagoogidel napib eesti keele oskust Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Vaata skandaalset dokki: «Riigivargad» Palju õnne Eesti lühiuudised + valimisstatistika «Mandariinide»-mehed saabusid Eestisse Tallinna lühiuudised 2602esikas Pisiasjade tõttu jäävadki eestlased võõrsil õnne jahtima Teadmatus ja hoolimatus annavad vikatimehele tööd Kuusalu eakad osalesid eelhääletamisel Majandus Uus kahekümneeurone Tallinna Sadam küsib laenu Põllumeeste jalad võivad kevadeks põhja ulatuda Välismaa Välismaa lühiuudised Charlie Hebdo hakkas taas iga nädal ilmuma Texase mees mõisteti süüdi «Ameerika snaipri» tapmises Ukraina konflikti osapooli süüdistatakse ebaseaduslike relvade kasutamises Arvamus Aarne Seppel: 176 491 Juhtkiri: vigastused röövivad elusid Lugeja kiri: rajame Tallinna slaavi lütseumi Lugeja kiri: holokaustist ilusa surmani Postimees 1933. aastal: Hiius maandus Wene õhupall Päeva karikatuur Nele Aus: kui usaldaks rohkem õpetajaid? Mari-Liis Jakobson: väljaränderindel olulise muutuseta Raul Rebane: valimistulemused otsustatakse maal! Kultuur Vaata skandaalset dokki: «Riigivargad» Kultuuri lühiuudiseid Armastus ei ole tunne, vaid tegu Festival, mis teeb stereotüüpidele üks null Sport Spordi lühiuudised Kullamäe: hea, et madalseis jäi eelmisesse nädalasse Kergejõustikukoondislastel pole Euroopa tabelisse asja Rehemaa loodab MMi parimat kohta klassikasõidust Penaltil eksinud Messi tööst ilma ei jää Tallinn Meedikute korterühiselamu on populaarne Tallinna lühiuudised Tarbija Sõdur saab kõhu täis viie euro eest Peakokk tuli hotellirestoranist kaitseväkke Teadmatus ja hoolimatus annavad vikatimehele tööd Tartu Mälestused püsigu tuleviku teenistuses Võrkpallurid alustavad veerandfinaali võõrsil Mõnes asjas peitub vägi Kunstimuuseum vahetab oma väljanägemist Raevunud sohver korraldas Tartu öös kaose Torm Metall soetas võimsust juurde Rock läheb Balti liigas vastamisi tugevate lätlastega Pühastest pärit Alma Kelt saab 100 Meelelahutus Koomiks Sudoku

Lugeja kiri: holokaustist ilusa surmani

2 min lugemist
Tellijale Tellijale

Ühe definitsiooni järgi, mida ma väga hindan, on kultuur tabude süsteem. Mis saab siis, kui tabud ei kehti, näeb praegu, kui rahvamassidele on antud võimalus ennast anonüümselt väljendada – sellist kurjuse ja matslikkuse massi nagu anonüümsetes netikommentaarides ei oskaks meie ontlikelt kaaskodanikelt kuidagi oodata. Tähendab, matslus ja kurjus on paljudesse peidetud ja ainult anonüümsuse puudumise olukorras pealetõmmatud kultuurikiht teeb meie kooseksisteerimise võimalikuks. Ära tee teisele seda, mida ei soovi tehtavat endale... Kui ei taha samaga vastu saada.

Hoopis suurepärase võimaluse pakub aga vaimseid paineid kandvatele ja tähelepanu ihkavatele kodanikele valdkond kunst. Käisin Kumus vaatamas näitust «Surm ja ilu». Näitus, mis püüab ennast kaunistada gootika õilsa kuvandiga. Gootika oli väärtussüsteem, mis oma ülima väljenduse leidis arhitektuuris – pürgimine kõrgusse, ülevus, ilu, pühadus, harmoonia. See oli stiil, mis kasvatas ja arendas kultuuri, ühendades nii rafineeritud vormi, inseneriteadust kui sajandeid vormunud kristlikku väärtussüsteemi. Kumu näitus, nagu ka Tartu holokausti-avantüürid, on oma olemuselt kultuuril parasiteeriv, sest vajamata mingeid oskusi või ideid, on võimalik lihtsalt kultuuritabusid teadlikult lõhkudes tõmmata tähelepanu ja nõuda enda nimetamist kunstnikuks.

25.02.2015 27.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto