Sisukord
Tänane leht
Tänane leht
26.02.2015
Eesti Sadadel pedagoogidel napib eesti keele oskust Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Vaata skandaalset dokki: «Riigivargad» Palju õnne Eesti lühiuudised + valimisstatistika «Mandariinide»-mehed saabusid Eestisse Tallinna lühiuudised 2602esikas Pisiasjade tõttu jäävadki eestlased võõrsil õnne jahtima Teadmatus ja hoolimatus annavad vikatimehele tööd Kuusalu eakad osalesid eelhääletamisel Majandus Uus kahekümneeurone Tallinna Sadam küsib laenu Põllumeeste jalad võivad kevadeks põhja ulatuda Välismaa Välismaa lühiuudised Charlie Hebdo hakkas taas iga nädal ilmuma Texase mees mõisteti süüdi «Ameerika snaipri» tapmises Ukraina konflikti osapooli süüdistatakse ebaseaduslike relvade kasutamises Arvamus Aarne Seppel: 176 491 Juhtkiri: vigastused röövivad elusid Lugeja kiri: rajame Tallinna slaavi lütseumi Lugeja kiri: holokaustist ilusa surmani Postimees 1933. aastal: Hiius maandus Wene õhupall Päeva karikatuur Nele Aus: kui usaldaks rohkem õpetajaid? Mari-Liis Jakobson: väljaränderindel olulise muutuseta Raul Rebane: valimistulemused otsustatakse maal! Kultuur Vaata skandaalset dokki: «Riigivargad» Kultuuri lühiuudiseid Armastus ei ole tunne, vaid tegu Festival, mis teeb stereotüüpidele üks null Sport Spordi lühiuudised Kullamäe: hea, et madalseis jäi eelmisesse nädalasse Kergejõustikukoondislastel pole Euroopa tabelisse asja Rehemaa loodab MMi parimat kohta klassikasõidust Penaltil eksinud Messi tööst ilma ei jää Tallinn Meedikute korterühiselamu on populaarne Tallinna lühiuudised Tarbija Sõdur saab kõhu täis viie euro eest Peakokk tuli hotellirestoranist kaitseväkke Teadmatus ja hoolimatus annavad vikatimehele tööd Tartu Mälestused püsigu tuleviku teenistuses Võrkpallurid alustavad veerandfinaali võõrsil Mõnes asjas peitub vägi Kunstimuuseum vahetab oma väljanägemist Raevunud sohver korraldas Tartu öös kaose Torm Metall soetas võimsust juurde Rock läheb Balti liigas vastamisi tugevate lätlastega Pühastest pärit Alma Kelt saab 100 Meelelahutus Koomiks Sudoku

Armastus ei ole tunne, vaid tegu

2 min lugemist
Tantsijad Yuan Yuan Tan ja Tiit Helimets Giselle'is FOTO: Erik Tomasson

Tiit Helimets krahv Albert'ina balletis «Giselle» ilmub kulissidest – publiku palava tervitusaplausi saatel – kui särav päike. Temast kiirgub soojust ja headust – mulje, mida võimendab tantsija kuldblond juus. See, et ta lummab lihtsat külatüdrukut Giselle'i, pole ime, aga Helimetsa Albert suudab võluda kogu külarahva ja loomuliku enesestmõistetavusega ka publiku.

Tellijale Tellijale

Helimetsa Albert mõjub päiksepoisina, kes näib olevat õnnesärgis sündinud: tema olek ja käitumine näitavad, et tal pole kunagi tulnud millegi nimel võidelda ega pingutusi teha, samuti näivad lüüasaamised temast mööda läinud olevat. Elu on olnud talle meeldiv kingitus, mille ta on vastu võtnud siira tänuga – ja nüüd on saatus talle kinkinud selle imeliselt armsa külaneiu Giselle’i (Mathilde Frousty). Alberti jaoks on kõik Giselle’i puudutav imeline ja kaunis, ta tunneb Giselle’i vaadates omamoodi õndsust; ta elab olevikus ning vaade tulevikku puudub tal külas olles täiesti: ta «mõtleb sellele homme».

Iga Helimetsa liigutus ja poos on täidetud graatsia ja armulisusega, tema Alberti entusiasm ja siirus täidavad kogu saali helge armastusega. Ainult metsnik jääb Alberti võlust puutumatuks, kuid temal on Giselle’iga oma «plaan»; kui ta sekkub neiu ja Alberti «vestlusse», ei ole viimane sellest algul kuidagi häirutud, kiivus on talle niisama võõras kui see on metsnikule omane ning ta võtab «seisukoha» alles siis, kui näeb, et metsniku tähelepanu segab tema armastatud Giselle’i. Siis koorub talupoja maski alt välja aadliku seisusekohane enesekindlus ning autoriteet.

25.02.2015 27.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto