Sisukord
Eesti
Tänane leht
26.02.2015
Eesti Sadadel pedagoogidel napib eesti keele oskust Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Vaata skandaalset dokki: «Riigivargad» Palju õnne Eesti lühiuudised + valimisstatistika «Mandariinide»-mehed saabusid Eestisse Tallinna lühiuudised 2602esikas Pisiasjade tõttu jäävadki eestlased võõrsil õnne jahtima Teadmatus ja hoolimatus annavad vikatimehele tööd Kuusalu eakad osalesid eelhääletamisel Majandus Uus kahekümneeurone Tallinna Sadam küsib laenu Põllumeeste jalad võivad kevadeks põhja ulatuda Välismaa Välismaa lühiuudised Charlie Hebdo hakkas taas iga nädal ilmuma Texase mees mõisteti süüdi «Ameerika snaipri» tapmises Ukraina konflikti osapooli süüdistatakse ebaseaduslike relvade kasutamises Arvamus Aarne Seppel: 176 491 Juhtkiri: vigastused röövivad elusid Lugeja kiri: rajame Tallinna slaavi lütseumi Lugeja kiri: holokaustist ilusa surmani Postimees 1933. aastal: Hiius maandus Wene õhupall Päeva karikatuur Nele Aus: kui usaldaks rohkem õpetajaid? Mari-Liis Jakobson: väljaränderindel olulise muutuseta Raul Rebane: valimistulemused otsustatakse maal! Kultuur Vaata skandaalset dokki: «Riigivargad» Kultuuri lühiuudiseid Armastus ei ole tunne, vaid tegu Festival, mis teeb stereotüüpidele üks null Sport Spordi lühiuudised Kullamäe: hea, et madalseis jäi eelmisesse nädalasse Kergejõustikukoondislastel pole Euroopa tabelisse asja Rehemaa loodab MMi parimat kohta klassikasõidust Penaltil eksinud Messi tööst ilma ei jää Tallinn Meedikute korterühiselamu on populaarne Tallinna lühiuudised Tarbija Sõdur saab kõhu täis viie euro eest Peakokk tuli hotellirestoranist kaitseväkke Teadmatus ja hoolimatus annavad vikatimehele tööd Tartu Mälestused püsigu tuleviku teenistuses Võrkpallurid alustavad veerandfinaali võõrsil Mõnes asjas peitub vägi Kunstimuuseum vahetab oma väljanägemist Raevunud sohver korraldas Tartu öös kaose Torm Metall soetas võimsust juurde Rock läheb Balti liigas vastamisi tugevate lätlastega Pühastest pärit Alma Kelt saab 100 Meelelahutus Koomiks Sudoku

Pisiasjade tõttu jäävadki eestlased võõrsil õnne jahtima

8 min lugemist
Võõrsil elavate eestlaste soove ja võimalusi kodumaale naasta uurinud Illimar Lepik von Wirén nendib, et suures talentide kojukutsumise tuhinas on ära unustatud, kuidas võimalikud naasjad Eestis oma elu sisse seadma peaks. FOTO: Erik Prozes

Stockholmis sündinud ja kolmeaastasena Eestisse kolinud Illimar Lepik von Wirén (25), kes tudeerib Tartu Ülikooli Euroopa kolledžis Euroopa Liidu magistriõppes, tegi 15-päevase reisi mitmesse Euroopa ja Põhja-Ameerika suurlinna, et uurida kohtumistel sealsete eestlastega, mis hoiab neid välismaal ning kas ja millal plaanivad nad kodumaale tagasi tulla.

Tellijale Tellijale

Kui eestlased eemalt kodumaad vaatavad, siis mis neile silma torkab?

Kohtudes eestlastega Brüsselis, jäi mulle kõrva ühe mehe – ta oli elanud ka Pariisis ja Saksamaal – väljaütlemine, et seal on loomulikult huvitav, palgad on kõrgemad kui Eestis, aga puudu on joie de vivre, elurõõm ja nooruslik säde. Ta tõi esile, et paljudes Euroopa ühiskondades on inimesed muutunud passiivsemaks, üldine kindlustunne on teravad nurgad ära lihvinud.

Samuti jäi kohtumistel kõlama, et võrreldes suurriikidega on Eesti eelis see – kuna meid on nii vähe ja riik on üsna õhuke –, et siin on inimesel võimalus hoomata korraga palju rohkem valdkondi. Tuleb tegutseda mitme mehe eest. Kui riigisektoris töötav inimene Suurbritannias  või Saksamaal valab esimesed kümme aastat kohvi ja seejärel prindib kümme aastat pabereid, siis Eestis saavad noored inimesed kohe olulistele ja vastutusrikastele positsioonidele. Need, kes on töötanud ÜRO juures või tegelenud küberteemadega, märkisid, et rahvusvahelistel nõupidamistel on teiste riikide esindajad 50–60-aastased, aga eestlased on vanuses 30–35.

25.02.2015 27.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto