Sisukord
Eesti
Postimees
27.02.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Tagakülg Taavi Rõivas ja Edgar Savisaar väitlevad täna kell 11 Kukus Välireklaamide keelu rikkumine tõi kaasa menetluse Eesti lühiuudised Idapiiri väljaehitamiseks eraldatakse 70 miljonit eurot Marek Helmil sai kõrini Ma ei soovi koostööd ohtu seada Riik ostab ASilt Raju Sindi paisu Rahandusminister oletab enamaid põhjusi Uus reaalsus nõuab uusi samme Aastad, mis lõid senise elu segamini Horoskoop Kohus lubas kinnipeetaval osaleda riigikogu valimistel Male Tõkkejooks riigikogu kohale Majandus Ma ei soovi koostööd ohtu seada Põllumajandusminister andis raha puidutöötlemise keskusele Rahandusminister oletab enamaid põhjusi Majanduse lühiuudised Marek Helmil sai kõrini Kuidas Apple Microsofti seljatas Apple’i auto võib tulla juba viie aasta pärast Välismaa Välismaa lühiuudised Putini lemmikud: peaasi, et meilt rohkem tanke tellitaks Ukraina hakkas raskerelvastust tagasi tõmbama Arvamus Postimees 1910. aastal Juhtkiri: muutunud maksuseadus viis lahkumisavalduseni Heili Sibrits: muutused võivad kasuks tulla Kirsti Viljamaa: Mida saan mina teha, et maailm oleks õiglasem? Ahto Lobjakas: sama jõgi Henrik Roonemaa: e-valimised on valmis, räägime nüüd arvetest Päeva karikatuur Kultuur Tšellokuninganna muusikaline visiit Tallinna Sport Arsenal pani end üliraskesse seisu Rockil kordusmänguks kümnepunktiline edu Spordi lühiuudised Eesti naised võeti rajalt maha Juhtiva mängija lahkumine viib tagasi algusesse Vaade eemalt: Pärnu ja TTÜ on soosikud Tarbija Lennureisid, mis ei unune eal Tartu Maadlus tuleb rahvale lähemale 101-aastane Olga Juhkam igatseb koju Uue keskuse põhjaplaat on peaaegu valmis Aednikud kujundavad Tartu ülikooli palmihoonet Priit Pullerits: piiripealne sohk Võimsas loos annavad tooni armastus ja reetmine Juuksuriõpilased korjasid Peterburist medaleid Sheriff Saloon meelitab suurte hamburgeritega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna on 110. sünniaastapäev legendaarsel sportlasel, postuumselt Eesti Maadlusliidu auliikmeks saanud mehel. Koos kergejõustiklase Alfred Maasikuga olid nad ainsad, kes 1932. aastal esindasid Eesti Vabariiki Los Angelese olümpiamängudel. Küsitav maadleja oli ka Eesti kaheliikmelise koondise lipukandja. Kes?

2. Joogi (jooma-)lauluks kutsutakse laulu, mille ajal lauljad võivad napsi võtta või seda lauldakse joomalaua taga. Muusikas kannab see ühe Itaalia linna nime, mis on ka loogiline, sest just itaalia ooperites on joogilaulud üsnagi kasutusel (tuntuim on Alfredo ja Violetta duett Giuseppe Verdi «Traviatast»). Millise Itaalia linna nime kannab muusikas joogilaul? Linn on natuke aega olnud ka Itaalia ajutiseks pealinnaks.

3. Ajaleht Tartu Ekspress valis Postimehega konkureerides samuti Tartu 2014. aasta teo. Ainus erinevus Postimehe konkursiga oli see, et ei valitud tegu, vaid tigu. Et mis venis kõige pikemalt Tartus 2014. aastal. Mis oli Tartu aasta tigu tartlaste arvates?

4. Maailma pikim mageveekogu ületav rippsild (kogupikkus 8038 meetrit) on Mackinaci sild üle Michigani ja Huroni järvede vahelise väina. Mis territooriume ühendab see sild?

5. 1964. aastal Jaan Räätsa ja Enn Vetemaa koostöös valminud heliteos ««Karl Marx» lugejale, segakoorile ja sümfooniaorkestrile op. 18» on väidetavalt maailma esimene ... Mis?

------

Vastused:

1. Osvald Käpp, olümpiavõitja Amsterdamis 1928. aastal.

2. Brindisi, ajutine pealinn aastatel 1943–1944.

3. Bussijaama saaga.

4. USA Michigani osariigi ülemist ja alumist territooriumi (poolsaart).

5. Esimene deklamatoorium.

Seotud lood
    26.02.2015 28.02.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto