Sisukord
Eesti
Postimees
21.02.2020
Isamaa Huawei-ohu koosolekul osales Huawei lobist (4) Eesti Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte (2) Lavly Perling reformib Ukraina prokuratuuri (3) Kliimamuutus sunnib metsatüli lõpetama Kaitseväest ajapikendust saanud noor: seni on enesetappu takistanud relva puudumine (53) Majandus Sealt tulevad maailma suurimad teemandid (2) Tere alustas Kruuda tehtud võlgade maksmist Helme ennustab Euroopas raskeid eelarvekõnelusi Välismaa Taani annab Misāne Lätile välja (1) Saksa radikaal mõrvas kümme inimest GRU võis korraldada keemiarünnaku ka Sofias Rootsi parlamendi spiiker: meie demokraatiale tehti stressitaluvustest Arvamus Juhtkiri: mida teha kroonijuveelidega? (2) Herman Kelomees: linnainimeste maaelu (1) Martin Mölder: erakondliku eelistuseta valijaist (2) Riina Solman: sõltuvusest peab olema väljapääs (7) Ene-Margit Tiit: Kapatoobri kooli lugu (4) Meie Eesti Aleksei Lotman: metsamajandus kestlikuks – kiiresti! (1) Anu Aug: riigimetsas toimuva üle otsustamine vajab selgeid reegleid (1) Lauri Laanisto: tükeldamise tundlik teadus Kultuur Lelulugu Eesti moodi ehk mida arvata «Sipsikust»? (3) Sport Nurgeri elu Hispaanias: võib-olla ongi parem, et alati treenerist aru ei saa Eesti jõudis MMil paarissegateatesõidus esitosinasse Kontaveidi teekond lõppes veerandfinaalis Tallinn Kõlvart usaldab abilinnapead, opositsioon mitte (2) Tartu Tormituuled uhtusid Peipsi randa tapva taime (8) Ringkonnakohus jättis Martin Halliku hiigelhüvitiseta (2) Ulila rahvas soovib kõnniteed kiiremini kui võimalik (1) Tartlased tähistavad vabariigi aastapäeva mitu päeva Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna on 110. sünniaastapäev legendaarsel sportlasel, postuumselt Eesti Maadlusliidu auliikmeks saanud mehel. Koos kergejõustiklase Alfred Maasikuga olid nad ainsad, kes 1932. aastal esindasid Eesti Vabariiki Los Angelese olümpiamängudel. Küsitav maadleja oli ka Eesti kaheliikmelise koondise lipukandja. Kes?

2. Joogi (jooma-)lauluks kutsutakse laulu, mille ajal lauljad võivad napsi võtta või seda lauldakse joomalaua taga. Muusikas kannab see ühe Itaalia linna nime, mis on ka loogiline, sest just itaalia ooperites on joogilaulud üsnagi kasutusel (tuntuim on Alfredo ja Violetta duett Giuseppe Verdi «Traviatast»). Millise Itaalia linna nime kannab muusikas joogilaul? Linn on natuke aega olnud ka Itaalia ajutiseks pealinnaks.

3. Ajaleht Tartu Ekspress valis Postimehega konkureerides samuti Tartu 2014. aasta teo. Ainus erinevus Postimehe konkursiga oli see, et ei valitud tegu, vaid tigu. Et mis venis kõige pikemalt Tartus 2014. aastal. Mis oli Tartu aasta tigu tartlaste arvates?

4. Maailma pikim mageveekogu ületav rippsild (kogupikkus 8038 meetrit) on Mackinaci sild üle Michigani ja Huroni järvede vahelise väina. Mis territooriume ühendab see sild?

5. 1964. aastal Jaan Räätsa ja Enn Vetemaa koostöös valminud heliteos ««Karl Marx» lugejale, segakoorile ja sümfooniaorkestrile op. 18» on väidetavalt maailma esimene ... Mis?

------

Vastused:

1. Osvald Käpp, olümpiavõitja Amsterdamis 1928. aastal.

2. Brindisi, ajutine pealinn aastatel 1943–1944.

3. Bussijaama saaga.

4. USA Michigani osariigi ülemist ja alumist territooriumi (poolsaart).

5. Esimene deklamatoorium.

Seotud lood
    20.02.2020 21.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto