N, 1.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kevadkuu künnisel

Triin Tammert
, ajakirjanik
Facebook Twitter
Comments
Triin Tammert.
Triin Tammert. Foto: Erik Prozes

Aastaaegade vaheldumisega on miskipärast nii, et sügisene pööripäev võib ju olla septembri ja kevadine märtsi keskel, aga minu jaoks on alati alanud sügis esimese septembriga – see lihtsalt teeb kõik inimesed ja kogu õhkkonna kohe asjalikumaks kui suvel – ja kevad märtsikuu esimesest päevast. Märts – see ju lihtsalt kõlab nagu päike, sinitaevas, esimesed kevadlilled ja linnulaul. Ja homme, juba homme on see käes! Kevad!

Tõe huvides tuleb muidugi mainida, et sel aastal kumiseb mul juba lausa jaanuari algusest peas Marie Underi luulerida «Mu kevad algab pääle jõulu juba», ja ka valdavalt üsna mahedad ilmad on seda kujutlust soosinud. Et ongi juba kevad.

Arteri teemad lähevad samuti järjest kevadisemaks: just selle aastaajaga seostatakse kõige rohkem südameasju, luulet ja kaunist muusikat. Värske Arteri persoonid on tuntud ja tunnustatud südamekirurg Toomas Sulling ning värvika muusikalise mineviku ja luulelise olevikuga Anneli Tõevere-Kaur. Lisaks meenutame legendaarset Georg Otsa, kes oleks saanud märtsis 95-aastaseks. Anname ka ülevaate uuematest tervisetrendidest ning vaatame tagasi vabariigi aastapäeva vastuvõtu kõige-kõigematele hetkedele.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles