Sisukord
Arter
Tänane leht
28.02.2015
Eesti Mälumäng Emori värskeim uuring: Reform tõuseb, EKRE langeb Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kütusevarguste arv hüppas lakke Valimisõhtu Postimehega Õppus hirmutas kohalikke elanikke Rõivas ja Savisaar võtsid Kukus mõõtu Tagakülg Eesti lühiuudised Narvas tabati rekordkogus hašišit OECD soovitab keskenduda suurtele eesmärkidele Kuue kange tõehetk Majandus Tallink müüb kaks laeva ja ostab uue LNG laeva Vaikimine lubamatu Eesti on endiselt Euroopa pailaps Välismaa Kuuba ei taha enam terrorismi toetaja olla Välismaa lühiuudised Saksa parlament ulatas Kreekale abikäe Arvamus Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Tagasivaade: Kaaperdatud lennuk Postimees 1933. aastal: wõitlus korteriüüride ümber Artemi Troitski: Olukorrast Venemaal ja selle ümber. Loengukonspekt Kuue kange tõehetk Juhtkiri: Valima! Iga hääl loeb Päeva karikatuur Andres Reimer: rahandusminister maksukahvlis Kultuur Globaalfolk Sümfooniline üllatus Kosmos või Austraalia Luulehetk — hetk luules Aja auk. Pärl statistikameres Igaühe isiklik Vilde Eduard Vilde – 150: suur au ja väljakutse käsikäes Väärt noortekirjandus Jumalad möllavad Ameerikas Igav Ida-Euroopa vanamees Sport Spordi lühiuudised Levadia jahib särgile lisatärni Eesti suusakoondis valmistas ebameeldiva üllatuse Intervjuu: Karol Mets tegi esimese suure ja planeeritud sammu Tarbija Pere, kes ei tahtnud pildile Neljalapseline pere muutus seaduse silmis kahelapseliseks AK Kosmos või Austraalia Aja auk. Pärl statistikameres Sümfooniline üllatus Eesti suusatajate seiklused Falunis Luulehetk — hetk luules Noored, paneme tuima Kel võim, sel vesi Eduard Vilde – 150: suur au ja väljakutse käsikäes Artemi Troitski: Olukorrast Venemaal ja selle ümber. Loengukonspekt Jumalad möllavad Ameerikas Väärt noortekirjandus Igav Ida-Euroopa vanamees Ettevaatust, kreeklased! Vana Ojasoo Teater kütab edasi Globaalfolk Tagasivaade: Kaaperdatud lennuk Veteranid ei taha taltuda Mariann Rikka, Sandra Vokk: psühholoogiline kaitse – sõja ja rahu piiridel Nädala album. B-pool on A-pool Igaühe isiklik Vilde Tiiu Kuurme: hästi õppivad tublid tüdrukud Mati ja Volli seiklused Arter Toomas Sulling: olen aktiivne fatalist Kevadkuu künnisel Horoskoop Trendikalt terve Märtsikuu Hispaania filmidega Susan Luitsalu: oled haige? Istu kodus! Chablis – jah, see on Chardonnay! Maitseid kogu maalt Hääle värvija Naine, kes oskab märgata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kevadkuu künnisel

2 min lugemist
Triin Tammert. FOTO: Erik Prozes

Aastaaegade vaheldumisega on miskipärast nii, et sügisene pööripäev võib ju olla septembri ja kevadine märtsi keskel, aga minu jaoks on alati alanud sügis esimese septembriga – see lihtsalt teeb kõik inimesed ja kogu õhkkonna kohe asjalikumaks kui suvel – ja kevad märtsikuu esimesest päevast. Märts – see ju lihtsalt kõlab nagu päike, sinitaevas, esimesed kevadlilled ja linnulaul. Ja homme, juba homme on see käes! Kevad!

Tellijale Tellijale

Tõe huvides tuleb muidugi mainida, et sel aastal kumiseb mul juba lausa jaanuari algusest peas Marie Underi luulerida «Mu kevad algab pääle jõulu juba», ja ka valdavalt üsna mahedad ilmad on seda kujutlust soosinud. Et ongi juba kevad.

Arteri teemad lähevad samuti järjest kevadisemaks: just selle aastaajaga seostatakse kõige rohkem südameasju, luulet ja kaunist muusikat. Värske Arteri persoonid on tuntud ja tunnustatud südamekirurg Toomas Sulling ning värvika muusikalise mineviku ja luulelise olevikuga Anneli Tõevere-Kaur. Lisaks meenutame legendaarset Georg Otsa, kes oleks saanud märtsis 95-aastaseks. Anname ka ülevaate uuematest tervisetrendidest ning vaatame tagasi vabariigi aastapäeva vastuvõtu kõige-kõigematele hetkedele.

27.02.2015 02.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto