N, 8.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Märtsikuu Hispaania filmidega

Arter
Facebook Twitter
Comments
Kaader filmist: «Minu suur hispaania perekond».
Kaader filmist: «Minu suur hispaania perekond». Foto: ERR

Hispaania, Argentina, Kolumbia, Hondurase, Mehhiko ja Peruu saatkonna koostöös toimub märtsis üle Eesti Ibero-Ameerika riikide kultuurifestival, mille raames näitab ETV 2 hispaaniakeelseid mängufilme. Avafilm 4. märtsil on jõuline «Wakolda» – 2013. aastal valminud draama/triller, mille tegevus toimub 1960. aastatel Lõuna-Ameerikas Patagoonias.

Ibero-Ameerika riikide kultuurifestivali Iberofest raames on märtsikuus kolmapäeva õhtuti ETV2 ekraanil tänapäeva hispaaniakeelsed filmid.

Endine Auschwitzi koonduslaagri arst, üks kurikuulsamaid sõjakurjategijaid Josef Mengele, varjab end Argentinas juba üle kümne aasta. Valenime all esinev Mengele sõbruneb kohaliku perekonnaga, kelle tütar Lilith köidab tema tähelepanu. Tüdruk sündis enneaegsena ja on oma ea kohta väikest kasvu. Mengelel tekib soov teda ravida ja Lilithi vanemad annavad selleks loa. Ent Mengele ei ole unustanud rassipuhtuse ideed ja tüdruk näib selle teostamiseks ideaalne objekt olevat.

Tegemist on julge ja haarava ajaloolise põnevikuga, mis pingestub veelgi läbi erinevate vaatepunktide. Vaataja teab siin enamat kui Lilith ja tema perekond, kelle sümpaatia ja tänu valearsti suhtes on siiras. Argentina, Hispaania, Norra ja Prantsusmaa koostöös valminud film on saanud kümme Argentina filmiauhinda ja nominatsiooni Cannes'i filmifestivalilt. Režissöör Lucia Puenzo, osades Alex Brendemühl, Diego Peretti, Guillermo Pfening jt.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles