Sisukord
Arvamus
Postimees
27.02.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Tagakülg Taavi Rõivas ja Edgar Savisaar väitlevad täna kell 11 Kukus Välireklaamide keelu rikkumine tõi kaasa menetluse Eesti lühiuudised Idapiiri väljaehitamiseks eraldatakse 70 miljonit eurot Marek Helmil sai kõrini Ma ei soovi koostööd ohtu seada Riik ostab ASilt Raju Sindi paisu Rahandusminister oletab enamaid põhjusi Uus reaalsus nõuab uusi samme Aastad, mis lõid senise elu segamini Horoskoop Kohus lubas kinnipeetaval osaleda riigikogu valimistel Male Tõkkejooks riigikogu kohale Majandus Ma ei soovi koostööd ohtu seada Põllumajandusminister andis raha puidutöötlemise keskusele Rahandusminister oletab enamaid põhjusi Majanduse lühiuudised Marek Helmil sai kõrini Kuidas Apple Microsofti seljatas Apple’i auto võib tulla juba viie aasta pärast Välismaa Välismaa lühiuudised Putini lemmikud: peaasi, et meilt rohkem tanke tellitaks Ukraina hakkas raskerelvastust tagasi tõmbama Arvamus Postimees 1910. aastal Juhtkiri: muutunud maksuseadus viis lahkumisavalduseni Heili Sibrits: muutused võivad kasuks tulla Kirsti Viljamaa: Mida saan mina teha, et maailm oleks õiglasem? Ahto Lobjakas: sama jõgi Henrik Roonemaa: e-valimised on valmis, räägime nüüd arvetest Päeva karikatuur Kultuur Tšellokuninganna muusikaline visiit Tallinna Sport Arsenal pani end üliraskesse seisu Rockil kordusmänguks kümnepunktiline edu Spordi lühiuudised Eesti naised võeti rajalt maha Juhtiva mängija lahkumine viib tagasi algusesse Vaade eemalt: Pärnu ja TTÜ on soosikud Tarbija Lennureisid, mis ei unune eal Tartu Maadlus tuleb rahvale lähemale 101-aastane Olga Juhkam igatseb koju Uue keskuse põhjaplaat on peaaegu valmis Aednikud kujundavad Tartu ülikooli palmihoonet Priit Pullerits: piiripealne sohk Võimsas loos annavad tooni armastus ja reetmine Juuksuriõpilased korjasid Peterburist medaleid Sheriff Saloon meelitab suurte hamburgeritega Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kirsti Viljamaa: Mida saan mina teha, et maailm oleks õiglasem?

4 min lugemist
Kirsti Viljamaa FOTO: Erakogu

Tänavune aasta on Euroopa Liidus kuulutatud arengukoostöö aastaks. MTÜ Mondo korraldatud esseekonkurss küsis Eesti noortelt, mida saab igaüks teha, et maailm oleks jätkusuutlikum ja õiglasem. Postimees avaldab täna konkursi võidutöö – 18-aastase Kirsti Viljamaa essee – lühendatud kujul.

Tellijale

Kui ma üheksa-aastase tüdrukuna kuulutasin, et soovin maailma muuta, naerdi mind välja. Minu öeldud lause olevat olnud naiivne ja lapsik. Täiskasvanud teavad ju – maailma ei saa muuta. Peab muutma vaid oma elu: saama pere, töö ja elukoha ning veetma aega nendega, keda armastad. Elu eesmärk on isiklik õnn. Telerist nähtud loodusõnnetuste, massimõrvade, näljahädade ja teiste taoliste sündmuste pärast pole tarvis üleliia masenduda – see ei toimu ju koduses Eestis ning meie lähedastega, vaid kusagil kaugel. Küll nemad ise oma asjad korda saavad!

«Jätkusuutliku arengu» defineerimisel võib lähtuda Maailmapanga määratlusest: kapitali erivormide (toodetud kapital, looduskapital ja inimkapital) väärtus ei tohi kahaneda. Lisaks peaksime definitsiooni liitma ka teatud sotsiaalse mõõtme ehk õigluse. Kuid mida tähendab termin «õiglus»? Riikides, kus lähtutakse šariaadiseadusest, peetakse laialdaselt õiglaseks muuhulgas kividega surnuksloopimist ja meeste domineerimist naiste üle.

26.02.2015 28.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto