T, 26.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Putini lemmikud: peaasi, et meilt rohkem tanke tellitaks

Facebook
Comments
Teise maailmasõja aegne Nõukogude tank T-34 maailma suurima tankitehase peahoone ees Nižni Tagilis.
Teise maailmasõja aegne Nõukogude tank T-34 maailma suurima tankitehase peahoone ees Nižni Tagilis. Foto: Jaanus Piirsalu

Maailma suurima tankitehase peahoonet valvab Nižni Tagilis viimase suure sõja aegne T-34. Üldse seisab selliseid tankimonumente linnas koguni kolm. See on sõjakas linn, kus elavad sõjakad töölised, kes on avalikult teatanud, et on valmis Venemaa presidendi Vladimir Putini kaitseks kasvõi ise tankile hüppama.

Tankitehas peitub suhteliselt leebe nime taha – Uralvagonzavod ehk Uurali vagunitehas. Nõukogude võim oli harjunud kõike maskeerima. Nii tehti ka siin tehases tankide kõrval ka rongivaguneid, kuigi riik tahtis tehaselt eelkõige rohkem tanke. 24 aastat pärast Nõukogude Liidu lagunemist on seis sama – vagunite tootmine ei huvita kedagi, andke aga rohkem tanke! Riik vajab rohkem tanke!

Facebook
Comments
Tagasi üles