Sisukord
Tänane leht
Tänane leht
28.02.2015
Eesti Mälumäng Emori värskeim uuring: Reform tõuseb, EKRE langeb Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kütusevarguste arv hüppas lakke Valimisõhtu Postimehega Õppus hirmutas kohalikke elanikke Rõivas ja Savisaar võtsid Kukus mõõtu Tagakülg Eesti lühiuudised Narvas tabati rekordkogus hašišit OECD soovitab keskenduda suurtele eesmärkidele Kuue kange tõehetk Majandus Tallink müüb kaks laeva ja ostab uue LNG laeva Vaikimine lubamatu Eesti on endiselt Euroopa pailaps Välismaa Kuuba ei taha enam terrorismi toetaja olla Välismaa lühiuudised Saksa parlament ulatas Kreekale abikäe Arvamus Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Tagasivaade: Kaaperdatud lennuk Postimees 1933. aastal: wõitlus korteriüüride ümber Artemi Troitski: Olukorrast Venemaal ja selle ümber. Loengukonspekt Kuue kange tõehetk Juhtkiri: Valima! Iga hääl loeb Päeva karikatuur Andres Reimer: rahandusminister maksukahvlis Kultuur Globaalfolk Sümfooniline üllatus Kosmos või Austraalia Luulehetk — hetk luules Aja auk. Pärl statistikameres Igaühe isiklik Vilde Eduard Vilde – 150: suur au ja väljakutse käsikäes Väärt noortekirjandus Jumalad möllavad Ameerikas Igav Ida-Euroopa vanamees Sport Spordi lühiuudised Levadia jahib särgile lisatärni Eesti suusakoondis valmistas ebameeldiva üllatuse Intervjuu: Karol Mets tegi esimese suure ja planeeritud sammu Tarbija Pere, kes ei tahtnud pildile Neljalapseline pere muutus seaduse silmis kahelapseliseks AK Kosmos või Austraalia Aja auk. Pärl statistikameres Sümfooniline üllatus Eesti suusatajate seiklused Falunis Luulehetk — hetk luules Noored, paneme tuima Kel võim, sel vesi Eduard Vilde – 150: suur au ja väljakutse käsikäes Artemi Troitski: Olukorrast Venemaal ja selle ümber. Loengukonspekt Jumalad möllavad Ameerikas Väärt noortekirjandus Igav Ida-Euroopa vanamees Ettevaatust, kreeklased! Vana Ojasoo Teater kütab edasi Globaalfolk Tagasivaade: Kaaperdatud lennuk Veteranid ei taha taltuda Mariann Rikka, Sandra Vokk: psühholoogiline kaitse – sõja ja rahu piiridel Nädala album. B-pool on A-pool Igaühe isiklik Vilde Tiiu Kuurme: hästi õppivad tublid tüdrukud Mati ja Volli seiklused Arter Toomas Sulling: olen aktiivne fatalist Kevadkuu künnisel Horoskoop Trendikalt terve Märtsikuu Hispaania filmidega Susan Luitsalu: oled haige? Istu kodus! Chablis – jah, see on Chardonnay! Maitseid kogu maalt Hääle värvija Naine, kes oskab märgata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nädala album. B-pool on A-pool

2 min lugemist
Drake FOTO: Kuvatõmmis

Drake

If You’re Reading This It’s Too Late

Cash Money

Hinne: 4

Tellijale Tellijale

Miks on vaja kõike defineerida? Drake’i «If You’re Reading This It’s Too Late» on mixtape, mis kõlab nagu album, mille kuulamiseks on vaja välja käia raha ning mis läheb ka müügiks nagu albumile kohane. Kuuldavasti lasi Drake tasulise mixtape’i välja, et see läheks kirja lepingulise plaadina ja räppar vabaneks plaadifirma Cash Money (nomen est omen) ahne käpa alt. Päris album «Views From the 6» pole veel ilmavalgust näinud, seega tekib kange tahtmine siinsetesse lugudesse suhtuda kui b-poolte kogumikku. Aga kui kohtleks dramaatilise nimega väljalaset täiemahulise albumina?

Grafoloogid Time Out Londonist uurisid juba esikaanekritseldusi ja järeldasid, et Drake’i käekiri reedab, et tegu on seguga trotsist, originaalsusest, hedonismist ja ängist. Sellise analüüsi järel ei saa ma enam aru, miks üldse muusikakriitikuid vaja on. Drake alustas outcast’ina: juut Kanadast, kes alustas oma karjääri noortesarjas ratastoolis poissi mängides. Veel vähem thug olla on raske ning see ongi tema suurim tugevus: flirt r&b’ga ja häbitu popkultuuris mõnulemine (tegu siiski YOLO leiutaja või vähemalt populariseerijaga) toovad ainult esile tehnika ja sõnamängud. Emo-räppariks kutsutud Drake teeb muusikat esimese maailma probleemide küüsis vaevlevale inimesele, kellel hakkab kergem kuuldes, kuidas ühel mehel on küllaga naisi ja raha, aga ta on ikkagi sama õnnetu kui poriste saabastega kontoritöötaja toidupoe kassasabas.

27.02.2015 02.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto