Sisukord
Tänane leht
Tänane leht
28.02.2015
Eesti Mälumäng Emori värskeim uuring: Reform tõuseb, EKRE langeb Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kütusevarguste arv hüppas lakke Valimisõhtu Postimehega Õppus hirmutas kohalikke elanikke Rõivas ja Savisaar võtsid Kukus mõõtu Tagakülg Eesti lühiuudised Narvas tabati rekordkogus hašišit OECD soovitab keskenduda suurtele eesmärkidele Kuue kange tõehetk Majandus Tallink müüb kaks laeva ja ostab uue LNG laeva Vaikimine lubamatu Eesti on endiselt Euroopa pailaps Välismaa Kuuba ei taha enam terrorismi toetaja olla Välismaa lühiuudised Saksa parlament ulatas Kreekale abikäe Arvamus Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Tagasivaade: Kaaperdatud lennuk Postimees 1933. aastal: wõitlus korteriüüride ümber Artemi Troitski: Olukorrast Venemaal ja selle ümber. Loengukonspekt Kuue kange tõehetk Juhtkiri: Valima! Iga hääl loeb Päeva karikatuur Andres Reimer: rahandusminister maksukahvlis Kultuur Globaalfolk Sümfooniline üllatus Kosmos või Austraalia Luulehetk — hetk luules Aja auk. Pärl statistikameres Igaühe isiklik Vilde Eduard Vilde – 150: suur au ja väljakutse käsikäes Väärt noortekirjandus Jumalad möllavad Ameerikas Igav Ida-Euroopa vanamees Sport Spordi lühiuudised Levadia jahib särgile lisatärni Eesti suusakoondis valmistas ebameeldiva üllatuse Intervjuu: Karol Mets tegi esimese suure ja planeeritud sammu Tarbija Pere, kes ei tahtnud pildile Neljalapseline pere muutus seaduse silmis kahelapseliseks AK Kosmos või Austraalia Aja auk. Pärl statistikameres Sümfooniline üllatus Eesti suusatajate seiklused Falunis Luulehetk — hetk luules Noored, paneme tuima Kel võim, sel vesi Eduard Vilde – 150: suur au ja väljakutse käsikäes Artemi Troitski: Olukorrast Venemaal ja selle ümber. Loengukonspekt Jumalad möllavad Ameerikas Väärt noortekirjandus Igav Ida-Euroopa vanamees Ettevaatust, kreeklased! Vana Ojasoo Teater kütab edasi Globaalfolk Tagasivaade: Kaaperdatud lennuk Veteranid ei taha taltuda Mariann Rikka, Sandra Vokk: psühholoogiline kaitse – sõja ja rahu piiridel Nädala album. B-pool on A-pool Igaühe isiklik Vilde Tiiu Kuurme: hästi õppivad tublid tüdrukud Mati ja Volli seiklused Arter Toomas Sulling: olen aktiivne fatalist Kevadkuu künnisel Horoskoop Trendikalt terve Märtsikuu Hispaania filmidega Susan Luitsalu: oled haige? Istu kodus! Chablis – jah, see on Chardonnay! Maitseid kogu maalt Hääle värvija Naine, kes oskab märgata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kosmos või Austraalia

1 min lugemist
Pond- Man It Feels Like Space Again FOTO: Kuvatõmmis

Pond

Man It Feels Like Space Again

Caroline Records

Hinne: 4

Tellijale Tellijale

Pond on pärit Austraaliast, täpsemalt Perthist, ja kui neid esimest korda kuulata, tekib seos 1960ndate psühhedeelia ja värskemast ajast Tame Impalaga. Viimane seos ei ole juhuslik, Tame Impala (kes on pärit samast linnast) koosneb tegelikult suures osas endistest Pondi liikmetest. Geograafia, teatava helilise sarnasuse ja liikmete edasi-tagasi vahetusega nende kahe koosluse sarnasus siiski ka piirdub, sest kui Tame Impala oma siiani viimasel albumil «Lonerism» kõlas psühhedeelselt, aga samas ka väga tänapäevaselt, siis Pondi «Man It Feels…» on endiselt oma juurtega tugevasti kinni just 60ndate ja 70ndate vahel, kus psühhedeelia oli veel popp, aga rock oli juba kõige algus ja lõpp.

Kui Tame Impala tegeleb peamiselt oma sisekosmose probleemidega, siis Pond tundub olevat päriselt kolinud kosmosesse ja tunneb ennast seal ühtaegu nii mugavalt kui skisofreeniliselt. Siin on palju kitarre, palju süntesaatoreid, mitmekihilist vokaali ja mitte-nii-väga-täpseid trumme. Kosmos siin ei tähenda kaost vaid harmooniat ja hõljumist. Kõik see on produtseeritud nii, et midagi pole enam kuhugi juurde paigutada, aga midagi pole üle ka. Ilusad meloodiad, kohati kummalised, kohati eneseiroonilised ja kohati naiivsusesse kalduvad sõnad ja ikka see tunne, et see muusika pole pärit siit, vaid just sealt – olgu see siis kosmos või Austraalia.

27.02.2015 02.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto