Sisukord
AK
Tänane leht
28.02.2015
Eesti Mälumäng Emori värskeim uuring: Reform tõuseb, EKRE langeb Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kütusevarguste arv hüppas lakke Valimisõhtu Postimehega Õppus hirmutas kohalikke elanikke Rõivas ja Savisaar võtsid Kukus mõõtu Tagakülg Eesti lühiuudised Narvas tabati rekordkogus hašišit OECD soovitab keskenduda suurtele eesmärkidele Kuue kange tõehetk Majandus Tallink müüb kaks laeva ja ostab uue LNG laeva Vaikimine lubamatu Eesti on endiselt Euroopa pailaps Välismaa Kuuba ei taha enam terrorismi toetaja olla Välismaa lühiuudised Saksa parlament ulatas Kreekale abikäe Arvamus Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Tagasivaade: Kaaperdatud lennuk Postimees 1933. aastal: wõitlus korteriüüride ümber Artemi Troitski: Olukorrast Venemaal ja selle ümber. Loengukonspekt Kuue kange tõehetk Juhtkiri: Valima! Iga hääl loeb Päeva karikatuur Andres Reimer: rahandusminister maksukahvlis Kultuur Globaalfolk Sümfooniline üllatus Kosmos või Austraalia Luulehetk — hetk luules Aja auk. Pärl statistikameres Igaühe isiklik Vilde Eduard Vilde – 150: suur au ja väljakutse käsikäes Väärt noortekirjandus Jumalad möllavad Ameerikas Igav Ida-Euroopa vanamees Sport Spordi lühiuudised Levadia jahib särgile lisatärni Eesti suusakoondis valmistas ebameeldiva üllatuse Intervjuu: Karol Mets tegi esimese suure ja planeeritud sammu Tarbija Pere, kes ei tahtnud pildile Neljalapseline pere muutus seaduse silmis kahelapseliseks AK Kosmos või Austraalia Aja auk. Pärl statistikameres Sümfooniline üllatus Eesti suusatajate seiklused Falunis Luulehetk — hetk luules Noored, paneme tuima Kel võim, sel vesi Eduard Vilde – 150: suur au ja väljakutse käsikäes Artemi Troitski: Olukorrast Venemaal ja selle ümber. Loengukonspekt Jumalad möllavad Ameerikas Väärt noortekirjandus Igav Ida-Euroopa vanamees Ettevaatust, kreeklased! Vana Ojasoo Teater kütab edasi Globaalfolk Tagasivaade: Kaaperdatud lennuk Veteranid ei taha taltuda Mariann Rikka, Sandra Vokk: psühholoogiline kaitse – sõja ja rahu piiridel Nädala album. B-pool on A-pool Igaühe isiklik Vilde Tiiu Kuurme: hästi õppivad tublid tüdrukud Mati ja Volli seiklused Arter Toomas Sulling: olen aktiivne fatalist Kevadkuu künnisel Horoskoop Trendikalt terve Märtsikuu Hispaania filmidega Susan Luitsalu: oled haige? Istu kodus! Chablis – jah, see on Chardonnay! Maitseid kogu maalt Hääle värvija Naine, kes oskab märgata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aja auk. Pärl statistikameres

2 min lugemist
FOTO: SCANPIX

Alguses ei olnud see üldse «Thriller». Popiajaloo ühe olulisema albumi, Michael Jacksoni «Thrilleri»  tiitellugu kandis tööversioonis pealkirja «Starlight».  Iseenesest ka täitsa hea pealkiri, aga «Thriller» kõlab ikka kordades paremini, selles pole mingit kahtlust. «'Cause this is starlight / Starlight at night». Ei. Ei, ei.

Tellijale Tellijale

Mõned arvud statistikamerest. «Thrillerit» on müüdud tublisti üle saja miljoni eksemplari. Viimased enam-vähem ametlikud arvud on nüüd juba natuke üle saja kümne miljoni eksemplari, aga selliste suurusjärkude puhul see mõni miljon siia-sinna, mis seal ikka. Ajaloo kõige müüdum album on «Thriller» kindlasti, teisel kohal platseeruva AC/DC «Back In Blacki» on kaubaks läinud  kõigest 49 miljonit, mis ka ei ole muidugi üldse paha.. «Thriller» aga võibki jääda ja küllap jääbki maailma kõige aegade suurima tiraažiga albumiks. Kes see plaate ikka enam miljonite kaupa ostab. Lisaks kosmilistele müügiarvudele on «Thrilleri» fenomen selles, et see pole mingi haip, «Thriller» ongi uskumatult hea album ka ajaliselt distantsilt. Võiks öelda isegi, et perfektne ja ajatu meistriteos. Geniaalne popplaat.

Jah, see oli algusest peale hitiks kavandatud. 1982. aasta aprillis alanud ja novembris lõppenud salvestusprotsessi produtseeris Quincy Jones ja selle eelarve oli 750 000 dollarit. 750 000 dollarit oli aastal 1982 hoopis teise kaaluga kui praegu.

27.02.2015 02.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto