K, 6.12.2023

Ukraina hakkas raskerelvastust tagasi tõmbama

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ukraina sõjatehnika väljaviimine Donetski oblastis asuvast Artemivskist.
Ukraina sõjatehnika väljaviimine Donetski oblastis asuvast Artemivskist. Foto: SCANPIX

Ukraina relvajõud alustasid vastavalt vaherahu tingimustele riigi idaosas raskerelvastuse tagasitõmbamist, teatas riigi kaitseministeerium eile.

«Me alustasime suurtükisüsteemide äraviimist kogu kontaktjoone ulatuses. Paigutatakse ümber 100-millimeetrise kaliibriga relvad, tankitõrjerelvad Rapir. Need viiakse vähemalt 25 kilomeetri kaugusele Minski kokkulepetes määratud teljelt,» ütles erioperatsiooni kõneisik Anatoli Stelmah.

12. veebruaril Minskis saavutatud kokkuleppe järgi tuleb tagasi tõmmata kõik raskerelvad, et luua vähemalt 50-kilomeetrine julgeolekutsoon 100-millimeetriste või suurema kaliibriga suurtükkide jaoks, 70-kilomeetrine tsoon väiksematele mitmelasulistele raketisüsteemidele ning 140-kilomeetrine raketiseadeldistele Tornado-S, Uragan, Smertš ja taktikalistele raketisüsteemidele Totška-U.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles