Sisukord
Eesti
Tänane leht
27.02.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Tagakülg Taavi Rõivas ja Edgar Savisaar väitlevad täna kell 11 Kukus Välireklaamide keelu rikkumine tõi kaasa menetluse Eesti lühiuudised Idapiiri väljaehitamiseks eraldatakse 70 miljonit eurot Marek Helmil sai kõrini Ma ei soovi koostööd ohtu seada Riik ostab ASilt Raju Sindi paisu Rahandusminister oletab enamaid põhjusi Uus reaalsus nõuab uusi samme Aastad, mis lõid senise elu segamini Horoskoop Kohus lubas kinnipeetaval osaleda riigikogu valimistel Male Tõkkejooks riigikogu kohale Majandus Ma ei soovi koostööd ohtu seada Põllumajandusminister andis raha puidutöötlemise keskusele Rahandusminister oletab enamaid põhjusi Majanduse lühiuudised Marek Helmil sai kõrini Kuidas Apple Microsofti seljatas Apple’i auto võib tulla juba viie aasta pärast Välismaa Välismaa lühiuudised Putini lemmikud: peaasi, et meilt rohkem tanke tellitaks Ukraina hakkas raskerelvastust tagasi tõmbama Arvamus Postimees 1910. aastal Juhtkiri: muutunud maksuseadus viis lahkumisavalduseni Heili Sibrits: muutused võivad kasuks tulla Kirsti Viljamaa: Mida saan mina teha, et maailm oleks õiglasem? Ahto Lobjakas: sama jõgi Henrik Roonemaa: e-valimised on valmis, räägime nüüd arvetest Päeva karikatuur Kultuur Tšellokuninganna muusikaline visiit Tallinna Sport Arsenal pani end üliraskesse seisu Rockil kordusmänguks kümnepunktiline edu Spordi lühiuudised Eesti naised võeti rajalt maha Juhtiva mängija lahkumine viib tagasi algusesse Vaade eemalt: Pärnu ja TTÜ on soosikud Tarbija Lennureisid, mis ei unune eal Tartu Maadlus tuleb rahvale lähemale 101-aastane Olga Juhkam igatseb koju Uue keskuse põhjaplaat on peaaegu valmis Aednikud kujundavad Tartu ülikooli palmihoonet Priit Pullerits: piiripealne sohk Võimsas loos annavad tooni armastus ja reetmine Juuksuriõpilased korjasid Peterburist medaleid Sheriff Saloon meelitab suurte hamburgeritega Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uus reaalsus nõuab uusi samme

1 min lugemist

Mis on Eesti julgeolekuprobleem number üks 2015. aastal? «Venemaa,» kõlab Eesti suuremate erakondade üksmeelne lakooniline vastus. Mitte üksnes Ukraina riigi, vaid ka läänelikud väärtused surve alla seadnud Venemaa kasvava agressiivsuse tõttu pole vastus üllatav.

Tellijale Tellijale

Kuid millised Eesti julgeolekuprobleemid tegid poliitikuile muret 2011. aastal, NSV Liidu lõpliku lagunemise ja Eesti taasiseseisvumise 20. aastapäeval? Samal aasta kevadel võimuliidu moodustanud IRLi ja Reformierakonna tegevuskavas mainitakse Venemaad seoses piiriületus- ja transpordiprobleemidega ning välispoliitikat puudutavas punktis märgitakse: «Eesti huvides [on] ka heanaaberlikud suhted Venemaaga. Toetame konkreetseid ja praktilisi algatusi vastastikuste suhete arendamiseks.» 2015. aastal kõlab see naiivsena.

Riigikaitse ja julgeolekupoliitiliste eesmärkidena nimetati koalitsioonileppes muuhulgas liitlaste kohaloleku suurendamist ning alalist NATO Balti õhuturbemissiooni. Arvestades, et aastal 2015 on Ämari õhuväebaasis liitlaste hävitajad, Eestis baseerub USA sõduritest koosnev maaväekompanii, siin toimuvatel õppustel on valmis osalema rohkem riike, kui Eesti on suuteline võõrustama, ning Tallinna luuakse NATO juhtimiskeskus, võib nelja aasta taguseid eesmärke hinnata tagasihoidlikuks. Praegu tahaksime aga veelgi rohkem.

26.02.2015 28.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto