T, 7.02.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Marek Helmil sai kõrini

Andres Reimer
, majandusajakirjanik
Marek Helmil sai kõrini
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm kirjutab pressiteates, et maksulaekumine on paranenud tänu maksuameti koostööle ettevõtjatega, mida ta ohustada ei soovi.
Maksu- ja tolliameti peadirektor Marek Helm kirjutab pressiteates, et maksulaekumine on paranenud tänu maksuameti koostööle ettevõtjatega, mida ta ohustada ei soovi. Foto: Liis Treimann

Nii ettevõtjad kui ka poliitikud avaldasid eile sooja poolehoidu dramaatiliselt lahkumisavalduse esitanud maksuameti juhile Marek Helmile, kuid tõlgendavad tema otsuse tagamaid vastandlikult.

«Minu jaoks on väga oluline ettevõtjatega koostööd mitte ohtu seada. Seetõttu palusin rahandusministril otsustada, kas mul on võimalik ametis jätkata,» teatas Helm pressiteate vahendusel, viidates ametiautode kontrollimisega seoses lahvatanud pahameeletormile. Tavaliselt ajakirjanikele lahkelt selgitusi jaganud mees osutus nüüd, pärast ootamatut avaldust, täpsemateks selgitusteks kättesaamatuks.

Märksõnad
Tagasi üles