Sisukord
Eesti
Postimees
27.02.2015
Eesti Palju õnne Dilbert Tagakülg Taavi Rõivas ja Edgar Savisaar väitlevad täna kell 11 Kukus Marek Helmil sai kõrini Eesti lühiuudised Idapiiri väljaehitamiseks eraldatakse 70 miljonit eurot Mälumäng Ma ei soovi koostööd ohtu seada Riik ostab ASilt Raju Sindi paisu Rahandusminister oletab enamaid põhjusi Uus reaalsus nõuab uusi samme Aastad, mis lõid senise elu segamini Horoskoop Kohus lubas kinnipeetaval osaleda riigikogu valimistel Male Välireklaamide keelu rikkumine tõi kaasa menetluse Majandus Ma ei soovi koostööd ohtu seada Põllumajandusminister andis raha puidutöötlemise keskusele Rahandusminister oletab enamaid põhjusi Majanduse lühiuudised Marek Helmil sai kõrini Kuidas Apple Microsofti seljatas Apple’i auto võib tulla juba viie aasta pärast Välismaa Välismaa lühiuudised Putini lemmikud: peaasi, et meilt rohkem tanke tellitaks Ukraina hakkas raskerelvastust tagasi tõmbama Arvamus Postimees 1910. aastal Juhtkiri: muutunud maksuseadus viis lahkumisavalduseni Heili Sibrits: muutused võivad kasuks tulla Kirsti Viljamaa: Mida saan mina teha, et maailm oleks õiglasem? Ahto Lobjakas: sama jõgi Henrik Roonemaa: e-valimised on valmis, räägime nüüd arvetest Päeva karikatuur Kultuur Tšellokuninganna muusikaline visiit Tallinna Sport Arsenal pani end üliraskesse seisu Rockil kordusmänguks kümnepunktiline edu Spordi lühiuudised Eesti naised võeti rajalt maha Juhtiva mängija lahkumine viib tagasi algusesse Vaade eemalt: Pärnu ja TTÜ on soosikud Tarbija Lennureisid, mis ei unune eal Tartu Maadlus tuleb rahvale lähemale 101-aastane Olga Juhkam igatseb koju Uue keskuse põhjaplaat on peaaegu valmis Aednikud kujundavad Tartu ülikooli palmihoonet Priit Pullerits: piiripealne sohk Võimsas loos annavad tooni armastus ja reetmine Juuksuriõpilased korjasid Peterburist medaleid Sheriff Saloon meelitab suurte hamburgeritega Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Idapiiri väljaehitamiseks eraldatakse 70 miljonit eurot

1 min lugemist

Valitsuskabinet kiitis eile põhimõtteliselt heaks idapiiri väljaehitamise tegevuskava, mille järgi kulutab riik järgmise nelja aasta jooksul idapiiri väljaehitamiseks, tähistamiseks ning taristu ja valvesüsteemide väljaehitamise kuni 70 miljonit eurot.

Tellijale

Idapiiri on kavas välja ehitada alates Narva-Jõesuust kuni Eesti-Venemaa-Läti ühispiiripunktini Parmu külas. Idapiiri korrastamise käigus alustatakse kontrolljoone tähistamist ka piiriveekogudel. Veepiiri plaanitakse tähistada 621 ujuvmärgiga. Ettevalmistamisel on ka piiripostide hange ja juba valminud piiripostide paigaldamise projekt. Piiripostide paigaldamisega alustatakse nendes piirilõikudes, mis ei kuulu vahetamisele piirilepingu jõustumise järgselt.

Selle aasta tegevustest saab veel välja tuua detailse maismaapiiri tööprojekti koostamise, IT-lahenduste projekteerimise ja eramaaomanikelt vajadusel maade väljaostmise. Sõltuvalt finantseerimisvõimalustest alustatakse sel aastal eeldatavalt juba ka esimeste täiendavate tehniliste valveseadmete paigaldamisega puhastatud piiriribale.

26.02.2015 28.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto