R, 27.01.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Idapiiri väljaehitamiseks eraldatakse 70 miljonit eurot

Idapiiri väljaehitamiseks eraldatakse 70 miljonit eurot
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Valitsuskabinet kiitis eile põhimõtteliselt heaks idapiiri väljaehitamise tegevuskava, mille järgi kulutab riik järgmise nelja aasta jooksul idapiiri väljaehitamiseks, tähistamiseks ning taristu ja valvesüsteemide väljaehitamise kuni 70 miljonit eurot.

Idapiiri on kavas välja ehitada alates Narva-Jõesuust kuni Eesti-Venemaa-Läti ühispiiripunktini Parmu külas. Idapiiri korrastamise käigus alustatakse kontrolljoone tähistamist ka piiriveekogudel. Veepiiri plaanitakse tähistada 621 ujuvmärgiga. Ettevalmistamisel on ka piiripostide hange ja juba valminud piiripostide paigaldamise projekt. Piiripostide paigaldamisega alustatakse nendes piirilõikudes, mis ei kuulu vahetamisele piirilepingu jõustumise järgselt.

Selle aasta tegevustest saab veel välja tuua detailse maismaapiiri tööprojekti koostamise, IT-lahenduste projekteerimise ja eramaaomanikelt vajadusel maade väljaostmise. Sõltuvalt finantseerimisvõimalustest alustatakse sel aastal eeldatavalt juba ka esimeste täiendavate tehniliste valveseadmete paigaldamisega puhastatud piiriribale.

Tagasi üles