Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Riik ostab ASilt Raju Sindi paisu

Sindi pais. FOTO: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Keskkonnaministeerium ja Sindi paisu omanik AS Raju sõlmisid kokkuleppe paisurajatiste riigile müümise kohta, et taastada peaaegu hävinud Pärnu jõe lõhepopulatsioon.

Tellijale Tellijale

«Plaanime Pärnu jõestiku kaladele taas sobivaks elupaigaks muuta, kuid seni on Sindi pais olnud suur takistus. See probleem on pikalt lahendust oodanud ja õnneks saame nüüd pärast ASiga Raju peetud tulemuslikke läbirääkimisi töödega peagi pihta hakata,» kommenteeris keskkonnaminister Mati Raidma.

Paisu riigile omandamise järel alustab keskkonnaministeerium konsulteerimist kõigi asjaosalistega, et leida parim lahendus paisu kaladele läbipääsetavaks tegemisel. Kaalutakse lahendusi, mis on keskkonnamõju hindamisega heaks kiidetud. Üks lahendusi oleks rajada kärestik, millega paisutustase alaneks osaliselt, ja teine ehitada kalaramp lauge looduslähedase kalapääsuga.

26.02.2015 28.02.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto