Sisukord
Eesti
Postimees
28.02.2015
Eesti Mälumäng Emori värskeim uuring: Reform tõuseb, EKRE langeb Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kütusevarguste arv hüppas lakke Valimisõhtu Postimehega Õppus hirmutas kohalikke elanikke Rõivas ja Savisaar võtsid Kukus mõõtu Tagakülg Eesti lühiuudised Narvas tabati rekordkogus hašišit OECD soovitab keskenduda suurtele eesmärkidele Kuue kange tõehetk Majandus Tallink müüb kaks laeva ja ostab uue LNG laeva Vaikimine lubamatu Eesti on endiselt Euroopa pailaps Välismaa Kuuba ei taha enam terrorismi toetaja olla Välismaa lühiuudised Saksa parlament ulatas Kreekale abikäe Arvamus Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Tagasivaade: Kaaperdatud lennuk Postimees 1933. aastal: wõitlus korteriüüride ümber Artemi Troitski: Olukorrast Venemaal ja selle ümber. Loengukonspekt Kuue kange tõehetk Juhtkiri: Valima! Iga hääl loeb Päeva karikatuur Andres Reimer: rahandusminister maksukahvlis Kultuur Globaalfolk Sümfooniline üllatus Kosmos või Austraalia Luulehetk — hetk luules Aja auk. Pärl statistikameres Igaühe isiklik Vilde Eduard Vilde – 150: suur au ja väljakutse käsikäes Väärt noortekirjandus Jumalad möllavad Ameerikas Igav Ida-Euroopa vanamees Sport Spordi lühiuudised Levadia jahib särgile lisatärni Eesti suusakoondis valmistas ebameeldiva üllatuse Intervjuu: Karol Mets tegi esimese suure ja planeeritud sammu Tarbija Pere, kes ei tahtnud pildile Neljalapseline pere muutus seaduse silmis kahelapseliseks AK Kosmos või Austraalia Aja auk. Pärl statistikameres Sümfooniline üllatus Eesti suusatajate seiklused Falunis Luulehetk — hetk luules Noored, paneme tuima Kel võim, sel vesi Eduard Vilde – 150: suur au ja väljakutse käsikäes Artemi Troitski: Olukorrast Venemaal ja selle ümber. Loengukonspekt Jumalad möllavad Ameerikas Väärt noortekirjandus Igav Ida-Euroopa vanamees Ettevaatust, kreeklased! Vana Ojasoo Teater kütab edasi Globaalfolk Tagasivaade: Kaaperdatud lennuk Veteranid ei taha taltuda Mariann Rikka, Sandra Vokk: psühholoogiline kaitse – sõja ja rahu piiridel Nädala album. B-pool on A-pool Igaühe isiklik Vilde Tiiu Kuurme: hästi õppivad tublid tüdrukud Mati ja Volli seiklused Arter Toomas Sulling: olen aktiivne fatalist Kevadkuu künnisel Horoskoop Trendikalt terve Märtsikuu Hispaania filmidega Susan Luitsalu: oled haige? Istu kodus! Chablis – jah, see on Chardonnay! Maitseid kogu maalt Hääle värvija Naine, kes oskab märgata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Mälumäng

1 min lugemist

Küsimused:

1. Täna 11 aastat tagasi hukkus esimene Eesti kaitseväe sõdur välismissioonil. Kes oli see oma nime igaveseks Eesti kaitseväe ajalukku jätnud sõjamees?

2. Hiljuti avas Eesti Vabariik uue saatkonnahoone Hiina pealinnas Pekingis. Tegemist on kolmanda saatkonnahoonega, mille Eesti Vabariik on ise oma vahenditega valmis ehitanud. Kus asuvad esimesed kaks?

3. Pärast iseseisvuse taastamist on Eesti Vabariigil olnud viis riigikogu esimeest. Nimetage nad.

4. Millega on jalgpalli MMide ajalukku läinud Hollandi koondislane Ernstus Wilhelmus Johannes «Ernie» Brandts?

5. Valima minek on väga oluline, kuigi paljud jätavad selle toimingu tegemata. Eks seegi ole valik. Hääletada on võimalik ka kodust eemal. Nii saab valimistel osaleda ka laeval olles. Seda võimalust taotleb kapten, kui on teada, et laev asub eelhääletamise päevadel või valimispäeval rahvusvahelistes või välisriigi vetes. Üldjuhul taotlus rahuldatakse, kui täidetud on veel üks tingimus. Mis see on?

Vastused:

1. Nooremseersant Andres Nuiamäe, ESTPLA-8 kaitseväelane, hukkus Bagdadis pommiplahvatuses.

2. Helsingis ja Vilniuses.

3. Ülo Nugis, Toomas Savi, Ene Ergma, Toomas Varek ja Eiki Nestor.

4. Ainus mängija, kes löönud ühes mängus värava nii enda kui ka vastaste võistkonnale. 21. juunil 1978 lõi algul omavärava, seejärel lõi värava Itaaliale. Mäng lõppes Hollandi 2:1 võiduga.

5. Laev peab sõitma Eesti lipu all.

Seotud lood
    27.02.2015 02.03.2015
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto