T, 28.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Mälumäng

Postimees
Mälumäng
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Küsimused:

1. Täna 11 aastat tagasi hukkus esimene Eesti kaitseväe sõdur välismissioonil. Kes oli see oma nime igaveseks Eesti kaitseväe ajalukku jätnud sõjamees?

2. Hiljuti avas Eesti Vabariik uue saatkonnahoone Hiina pealinnas Pekingis. Tegemist on kolmanda saatkonnahoonega, mille Eesti Vabariik on ise oma vahenditega valmis ehitanud. Kus asuvad esimesed kaks?

3. Pärast iseseisvuse taastamist on Eesti Vabariigil olnud viis riigikogu esimeest. Nimetage nad.

4. Millega on jalgpalli MMide ajalukku läinud Hollandi koondislane Ernstus Wilhelmus Johannes «Ernie» Brandts?

5. Valima minek on väga oluline, kuigi paljud jätavad selle toimingu tegemata. Eks seegi ole valik. Hääletada on võimalik ka kodust eemal. Nii saab valimistel osaleda ka laeval olles. Seda võimalust taotleb kapten, kui on teada, et laev asub eelhääletamise päevadel või valimispäeval rahvusvahelistes või välisriigi vetes. Üldjuhul taotlus rahuldatakse, kui täidetud on veel üks tingimus. Mis see on?

Vastused:

1. Nooremseersant Andres Nuiamäe, ESTPLA-8 kaitseväelane, hukkus Bagdadis pommiplahvatuses.

2. Helsingis ja Vilniuses.

3. Ülo Nugis, Toomas Savi, Ene Ergma, Toomas Varek ja Eiki Nestor.

4. Ainus mängija, kes löönud ühes mängus värava nii enda kui ka vastaste võistkonnale. 21. juunil 1978 lõi algul omavärava, seejärel lõi värava Itaaliale. Mäng lõppes Hollandi 2:1 võiduga.

5. Laev peab sõitma Eesti lipu all.

Tagasi üles