N, 1.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Postimees 1933. aastal: wõitlus korteriüüride ümber

Postimees
Facebook Twitter
Comments

Sunniwiisilist üüride alandamist. Korteri põrandapinna ruutsüllalt ei tohiks wõtta üüri üle kahe krooni, nõuawad üürnikud.

Wõitlus korteriüüride ümber kestab Tallinnas täie hooga edasi. Majaomanike poolt hindade komisjonile esitatud märgukiri ühes nende poolt kogutud materjalidega Tallinna korteriolud ja üürihindade kohta on üürnikud põhjalikult ära wihastanud.

Pühapäewal korraldati riigiteenijate aktsioonitoimkonna poolt pritsimaja saalis suurem rahwakoosolek üüride alandamiseks. Koosolekul kõneles esimesena sotsialist Martna, tuues ette, et Tallinna korteriolud on wiletsamaid maailmas. Terwelt 3000 perekonda elab keldrikorterites, 47000 inimest Tallinna elanikest ühetoalises korteris 6-7 kaupa koos. Statistika büroo andmetel on samal ajal aga 1700 tühja korterit, kust elanikud raskete aegade tõttu wäiksematesse üle kolinud.

Riigiteenijate keskliidu sek. Rutnik omas kõnes näitas aktsioonitoimkonna poolt kogutud andmete põhjal, et üürid Tallinnas on wõrreldes teiste linnadega tunduwalt kõrgemad. Kuna majamaksud on Tallinnas aga odawamad. Waidles majaperemeeste wäite wastu, nagu mõjutaks rohke tühjade korterite arw üürihindade langust. Seda ei sündiwat aga selle tõttu, et majaomanikud hoiawad ennem korteri tühja, kui annawad selle wälja odawamalt, sest siis peaks nad ka teistel üürnikel üüri alandama. 28.02.1933

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles