N, 30.11.2023

Kuuba ei taha enam terrorismi toetaja olla

Liisa Tagel
, välisuudiste toimetaja
Facebook
Comments
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Kuubale reisimise rõõme nautis eile ka seltskonnatäht Paris Hilton, kelle perekonnale kuulus kunagi Havannas ka hotell, ent võimule tulnud Castro loomulikult riigistas selle. Parise selja taga seisavad Berliinist kaheks kuuks Havannasse saadetud karud.
Kuubale reisimise rõõme nautis eile ka seltskonnatäht Paris Hilton, kelle perekonnale kuulus kunagi Havannas ka hotell, ent võimule tulnud Castro loomulikult riigistas selle. Parise selja taga seisavad Berliinist kaheks kuuks Havannasse saadetud karud. Foto: Instagram/Scanpix

USA ja Kuuba jätkasid eile ajaloolist suhete soojendamist – Washingtonis toimunud suhete taastamise kõneluste teine voor ei olnud diplomaatide hinnangul aga kerge, sest kummalgi osapoolel on teisele omajagu nõudmisi.

Peamine lootus on, et liigutakse teineteise pealinnas saatkondade avamise poole – siiani on kummalgi vaid huvide esindused, mis seati sisse 1977. aastal, mil president Jimmy Carteri juhtimisel toimus mõningane suhete paranemine.

Kummaski riigis viibivatele diplomaatidele on seni osaks saanud märkimisväärsed piirangud – näiteks ei või nad väljaspool pealinna ringi liikuda ning tavaline on olnud diplomaatiliste saadetiste läbiotsimine.

Facebook
Comments
Tagasi üles