N, 30.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Vaikimine lubamatu

Kadri Hansalu
, majandustoimetuse juhataja
Vaikimine lubamatu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Kadri Hansalu
Kadri Hansalu Foto: Liis Treimann

On suisa uskumatu, kuidas pikki aastaid riigi rahakoti üle valitsenud Reformierakond otsustas enne valimisi mitte kommenteerida kõiki inimesi ja suurt osa ettevõtteid puudutavat lubadust vähendada maksuerisusi ja kärpida maksukulusid.

Kuigi rahandusministeerium arvutas erakonnaga konsulteerides välja, kui palju maksuerisuste kaotamise kava riigile raha sisse toob, on nii Reformierakond kui ka endine rahandusminister Jürgen Ligi iga kord jätnud vastamata ajakirjanike ja oponentide küsimusele, millised soodustused täpselt kaotatakse. Ei aita mitu korda küsimine ega otse-eetri rambivalgus. Isegi mõnd üksikut konkreetset näidet keeldutakse toomast.

Loomulikult on see tarkade meeste välja töötatud strateegia: valijatele ebameeldivaid tulemusi toovaid tegevusplaane ei tohi avalikult kinnitada, et kuni valituks saamiseni jääks kehtima juriidikast tuntud süütuse presumptsioon ehk nende plaani ei saa kritiseerida, kuni nad ise pole seda otseselt kinnitanud.

Märksõnad
Tagasi üles