K, 7.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Tagakülg

Postimees
Facebook Twitter
Comments
Kääbuskitse Tegita sünnipäeva tähistamine.
Kääbuskitse Tegita sünnipäeva tähistamine. Foto: Inari Leiman

Loomaaia uudised

Kitsed said maiustada

Neljapäeval said kõik laste loomaaia kääbuskitsed ning ka alpakad õueaedikus maiustada heinast ja okstest meisterdatud sünnipäevatordiga, mis oli garneeritud kõikvõimalike köögiviljadega alates porganditest ning lõpetades kõrvitsate, pirnide ja tomatitega. Peeti laste loomaaia vanima kääbuskitse Tegita (pildil) 10. sünnipäeva.

Tegita sünnipäeva puhul välja kuulutatud joonistus- ja meisterdusvõistlusele laekus 161 tööd, kaugeim neist jõudis pärale Rootsist. Kõik tööd on vaatamiseks välja pandud keskkonnahariduskeskusest laste loomaaeda viivasse koridori. Nendega saab tutvuda ka laste loomaaia Facebooki lehel. Kääbuskitse sünnipäeval valiti välja vahvaimad, mille autorid saavad ka autasustatud.

Ei tea, kas kevadine ilm või hoopis naaberaedikust sõõrmeisse kanduvad ahvatlevad lõhnad panid teravmokk-ninasarvik Kigomal südame kiiremini põksuma, sest kogu eelmise nädalavahetuse kappas ta ringi ning hirnus ja viuksus vaheldumisi. Tema südamedaam Kibibi aga kõrvalaedikus tähelepanu püüdvast peiupoisist end veel häirida ei lasknud.

Keskkonnahariduskeskuses sisustati jääkaruklass, kus lapsed saavad ülevaate Tallinna loomaaias elanud ja elavatest jääkarudest ning täiendada oma teadmisi neid ohustavatest teguritest.

Nädalavahetusel: postimees.ee

kajastab valimispäeva meeleolusid ja vahendab operatiivselt valimistulemusi.

Esmaspäeval Postimehes

«Kasu» küljel vastavad maksuametnikud lugejate küsimustele tulu deklareerimise kohta.

Facebook Twitter
Comments
Tagasi üles