Sisukord
Eesti
Tänane leht
28.02.2015
Eesti Mälumäng Emori värskeim uuring: Reform tõuseb, EKRE langeb Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kütusevarguste arv hüppas lakke Valimisõhtu Postimehega Õppus hirmutas kohalikke elanikke Rõivas ja Savisaar võtsid Kukus mõõtu Tagakülg Eesti lühiuudised Narvas tabati rekordkogus hašišit OECD soovitab keskenduda suurtele eesmärkidele Kuue kange tõehetk Majandus Tallink müüb kaks laeva ja ostab uue LNG laeva Vaikimine lubamatu Eesti on endiselt Euroopa pailaps Välismaa Kuuba ei taha enam terrorismi toetaja olla Välismaa lühiuudised Saksa parlament ulatas Kreekale abikäe Arvamus Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Tagasivaade: Kaaperdatud lennuk Postimees 1933. aastal: wõitlus korteriüüride ümber Artemi Troitski: Olukorrast Venemaal ja selle ümber. Loengukonspekt Kuue kange tõehetk Juhtkiri: Valima! Iga hääl loeb Päeva karikatuur Andres Reimer: rahandusminister maksukahvlis Kultuur Globaalfolk Sümfooniline üllatus Kosmos või Austraalia Luulehetk — hetk luules Aja auk. Pärl statistikameres Igaühe isiklik Vilde Eduard Vilde – 150: suur au ja väljakutse käsikäes Väärt noortekirjandus Jumalad möllavad Ameerikas Igav Ida-Euroopa vanamees Sport Spordi lühiuudised Levadia jahib särgile lisatärni Eesti suusakoondis valmistas ebameeldiva üllatuse Intervjuu: Karol Mets tegi esimese suure ja planeeritud sammu Tarbija Pere, kes ei tahtnud pildile Neljalapseline pere muutus seaduse silmis kahelapseliseks AK Kosmos või Austraalia Aja auk. Pärl statistikameres Sümfooniline üllatus Eesti suusatajate seiklused Falunis Luulehetk — hetk luules Noored, paneme tuima Kel võim, sel vesi Eduard Vilde – 150: suur au ja väljakutse käsikäes Artemi Troitski: Olukorrast Venemaal ja selle ümber. Loengukonspekt Jumalad möllavad Ameerikas Väärt noortekirjandus Igav Ida-Euroopa vanamees Ettevaatust, kreeklased! Vana Ojasoo Teater kütab edasi Globaalfolk Tagasivaade: Kaaperdatud lennuk Veteranid ei taha taltuda Mariann Rikka, Sandra Vokk: psühholoogiline kaitse – sõja ja rahu piiridel Nädala album. B-pool on A-pool Igaühe isiklik Vilde Tiiu Kuurme: hästi õppivad tublid tüdrukud Mati ja Volli seiklused Arter Toomas Sulling: olen aktiivne fatalist Kevadkuu künnisel Horoskoop Trendikalt terve Märtsikuu Hispaania filmidega Susan Luitsalu: oled haige? Istu kodus! Chablis – jah, see on Chardonnay! Maitseid kogu maalt Hääle värvija Naine, kes oskab märgata Meelelahutus Koomiks Sudoku

Narvas tabati rekordkogus hašišit

1 min lugemist
Narkootilised ained olid peidetud salakaubaveoks kohaldatud külmikhaagisesse, mille koormaks olid lilled. Tollikoera kaasabil avastatud uimastikogusest oleks narkojoobe saanud üle kaheksa miljoni inimese. FOTO: Maksu- ja tolliamet

Maksu- ja tolliameti ametnikud pidasid neljapäeval Narva piiripunktis Eestist väljuval suunal kinni Leedu registreerimismärgiga veoauto koos külmikhaagisega, millest tollikontrolli käigus avastati 830 kilogrammi hašišit.

Tollipunktis reageeris narkootilise aine kahtlusele esmalt tollikoer ning seejärel süvenesid ametnikud koorma sisusse, teatas riigiprokuratuuri pressiesindaja.

Kohtueelset menetlust asus läbi viima maksu- ja tolliamet riigiprokuratuuri juhtimisel.

Riigiprokuratuuri süüdistusosakonna prokuröri abi Kristel Prauni sõnul olid narkootilised ained peidetud salakaubaveoks kohaldatud külmikhaagisesse, mille koormaks olid lilled. «Kohapeal peeti kahtlustatavana kinni 48-aastane Leedu kodanikust autojuht,» täpsustas ta.

Prokuröri abi sõnul on maksu- ja tolliameti töötajad ka varem tabanud suuri koguseid hašišit, kuid seekord on tegemist vaieldamatult Eesti suurima seni tabatud narkokogusega.

Ka maksu- ja tolliameti uurimisosakonna juhataja Rain Kuus ütles, et Eesti tolliametnikud ei ole sellises koguses narkootilist ainet varem leidnud.

«Kui eelmise aasta jooksul avastas maksu- ja tolliamet kokku 455 kilogrammi narkootilist ainet, siis äsja tabatud kogus ületab seda juba pea kahekordselt,» rääkis ta. «Kui arvestada, et hašiši tänavahind on kuni 20 eurot grammilt, siis oli narkootilise aine turuväärtus 16,6 miljonit eurot.»

Sellisest kogusest hašišist oleks saanud narkootilise joobe üle kaheksa miljoni inimese.

Eile taotles prokuröri abi Praun kohtult leedulase vahistamist, kuna tegemist oli väga suure koguse narkootilise ainega. Samuti võttis ta taotluse esitamisel arvesse seda, et Leedu kodanikust autojuht oli kinnipidamise hetkel teel Venemaa poole ning oli põhjust arvata, et ta võib vabaduses hakata kriminaalmenetlusest kõrvale hoidma.

Samas ei võtnud Harju maakohus leedulasest autojuhti vahi alla, leides, et tema vahistamiseks eeluurimise ajaks siiski põhjust pole.

Seotud lood
27.02.2015 02.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto