N, 8.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Narvas tabati rekordkogus hašišit

Helen Mihelson
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Narkootilised ained olid peidetud salakaubaveoks kohaldatud külmikhaagisesse, mille koormaks olid lilled. Tollikoera kaasabil avastatud uimastikogusest oleks narkojoobe saanud üle kaheksa miljoni inimese.
Narkootilised ained olid peidetud salakaubaveoks kohaldatud külmikhaagisesse, mille koormaks olid lilled. Tollikoera kaasabil avastatud uimastikogusest oleks narkojoobe saanud üle kaheksa miljoni inimese. Foto: Maksu- ja tolliamet

Maksu- ja tolliameti ametnikud pidasid neljapäeval Narva piiripunktis Eestist väljuval suunal kinni Leedu registreerimismärgiga veoauto koos külmikhaagisega, millest tollikontrolli käigus avastati 830 kilogrammi hašišit.

Tollipunktis reageeris narkootilise aine kahtlusele esmalt tollikoer ning seejärel süvenesid ametnikud koorma sisusse, teatas riigiprokuratuuri pressiesindaja.

Kohtueelset menetlust asus läbi viima maksu- ja tolliamet riigiprokuratuuri juhtimisel.

Riigiprokuratuuri süüdistusosakonna prokuröri abi Kristel Prauni sõnul olid narkootilised ained peidetud salakaubaveoks kohaldatud külmikhaagisesse, mille koormaks olid lilled. «Kohapeal peeti kahtlustatavana kinni 48-aastane Leedu kodanikust autojuht,» täpsustas ta.

Prokuröri abi sõnul on maksu- ja tolliameti töötajad ka varem tabanud suuri koguseid hašišit, kuid seekord on tegemist vaieldamatult Eesti suurima seni tabatud narkokogusega.

Ka maksu- ja tolliameti uurimisosakonna juhataja Rain Kuus ütles, et Eesti tolliametnikud ei ole sellises koguses narkootilist ainet varem leidnud.

«Kui eelmise aasta jooksul avastas maksu- ja tolliamet kokku 455 kilogrammi narkootilist ainet, siis äsja tabatud kogus ületab seda juba pea kahekordselt,» rääkis ta. «Kui arvestada, et hašiši tänavahind on kuni 20 eurot grammilt, siis oli narkootilise aine turuväärtus 16,6 miljonit eurot.»

Sellisest kogusest hašišist oleks saanud narkootilise joobe üle kaheksa miljoni inimese.

Eile taotles prokuröri abi Praun kohtult leedulase vahistamist, kuna tegemist oli väga suure koguse narkootilise ainega. Samuti võttis ta taotluse esitamisel arvesse seda, et Leedu kodanikust autojuht oli kinnipidamise hetkel teel Venemaa poole ning oli põhjust arvata, et ta võib vabaduses hakata kriminaalmenetlusest kõrvale hoidma.

Samas ei võtnud Harju maakohus leedulasest autojuhti vahi alla, leides, et tema vahistamiseks eeluurimise ajaks siiski põhjust pole.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles