Sisukord
Eesti
Tänane leht
28.02.2015
Eesti Mälumäng Emori värskeim uuring: Reform tõuseb, EKRE langeb Horoskoop Male Palju õnne Dilbert Kütusevarguste arv hüppas lakke Valimisõhtu Postimehega Õppus hirmutas kohalikke elanikke Rõivas ja Savisaar võtsid Kukus mõõtu Tagakülg Eesti lühiuudised Narvas tabati rekordkogus hašišit OECD soovitab keskenduda suurtele eesmärkidele Kuue kange tõehetk Majandus Tallink müüb kaks laeva ja ostab uue LNG laeva Vaikimine lubamatu Eesti on endiselt Euroopa pailaps Välismaa Kuuba ei taha enam terrorismi toetaja olla Välismaa lühiuudised Saksa parlament ulatas Kreekale abikäe Arvamus Madis-Ulf Regi: minu päevik 2015 Tagasivaade: Kaaperdatud lennuk Postimees 1933. aastal: wõitlus korteriüüride ümber Artemi Troitski: Olukorrast Venemaal ja selle ümber. Loengukonspekt Kuue kange tõehetk Juhtkiri: Valima! Iga hääl loeb Päeva karikatuur Andres Reimer: rahandusminister maksukahvlis Kultuur Globaalfolk Sümfooniline üllatus Kosmos või Austraalia Luulehetk — hetk luules Aja auk. Pärl statistikameres Igaühe isiklik Vilde Eduard Vilde – 150: suur au ja väljakutse käsikäes Väärt noortekirjandus Jumalad möllavad Ameerikas Igav Ida-Euroopa vanamees Sport Spordi lühiuudised Levadia jahib särgile lisatärni Eesti suusakoondis valmistas ebameeldiva üllatuse Intervjuu: Karol Mets tegi esimese suure ja planeeritud sammu Tarbija Pere, kes ei tahtnud pildile Neljalapseline pere muutus seaduse silmis kahelapseliseks AK Kosmos või Austraalia Aja auk. Pärl statistikameres Sümfooniline üllatus Eesti suusatajate seiklused Falunis Luulehetk — hetk luules Noored, paneme tuima Kel võim, sel vesi Eduard Vilde – 150: suur au ja väljakutse käsikäes Artemi Troitski: Olukorrast Venemaal ja selle ümber. Loengukonspekt Jumalad möllavad Ameerikas Väärt noortekirjandus Igav Ida-Euroopa vanamees Ettevaatust, kreeklased! Vana Ojasoo Teater kütab edasi Globaalfolk Tagasivaade: Kaaperdatud lennuk Veteranid ei taha taltuda Mariann Rikka, Sandra Vokk: psühholoogiline kaitse – sõja ja rahu piiridel Nädala album. B-pool on A-pool Igaühe isiklik Vilde Tiiu Kuurme: hästi õppivad tublid tüdrukud Mati ja Volli seiklused Arter Toomas Sulling: olen aktiivne fatalist Kevadkuu künnisel Horoskoop Trendikalt terve Märtsikuu Hispaania filmidega Susan Luitsalu: oled haige? Istu kodus! Chablis – jah, see on Chardonnay! Maitseid kogu maalt Hääle värvija Naine, kes oskab märgata Meelelahutus Koomiks Sudoku

OECD soovitab keskenduda suurtele eesmärkidele

2 min lugemist

Majandusliku Koostöö ja Arengu Organisatsioon (OECD) esitles eile Eesti ja Soome kohta valminud ühisraportit riigivalitsemise korraldusest ja piiriüleste e-teenuste arendamisest. Eestil valitsusele soovitatakse suuremat paindlikkust oma ressursside kasutamisel ning alustama peaks piiriüleste e-teenuste katseprojektidega.

«Pärast majanduskriisi ületamist viis aastat tagasi oli tunne, et rohkem väljakutseid ees ei ole. Nüüd teame, et uusi väljakutseid on küllalt,» ütles peaminister Taavi Rõivas eile teaduste akadeemias raporti tulemuste tutvustamise eel peetud kõnes.

Raporti esimene, riigivalitsemist puudutav osa tõi esile Eesti avaliku teenistuse tippjuhtide arendamise süsteemi kui positiivse näite ühtse meeskonna loomisest. Küll aga nähtus analüüsist, et on nii mõnigi asi, mida Eesti saaks riigivalitsemises parandada.

Sealhulgas peaks valitsus raporti järgi paremini fookusesse võtma strateegilised eesmärgid. Kui praegusel valitsusel on olnud kolm keskset eesmärki – tööjõumaksude alandamine, julgeolek ja laste vaesuse vähendamine –, siis näiteks eelmisel valitsusel oli neid 55. Just kolm kuni viis suurt eesmärki on OECD hinnangul paras.

«Kodanikele tulemuste pakkumine algab valitsuste suutlikkusest efektiivselt koostada ja ellu viia riigi visioonil põhinevat strateegiat. See nõuab tugevat juhtimist ja efektiivset valitsuse kui terviku koordineerimist, mis tugineb strateegilisele ettenägelikkusele,» ütles OECD asepeasekretär Mari Kiviniemi.

«Valitsus peab tegutsema tervikuna selles suunas, et kõik ministrid töötaksid ühiste prioriteetide nimel. Need peavad olema selgelt määratletud, tähtajalised ja kergesti arusaadavad,» lisas Soome kunagine peaminister.

Samuti pani OECD raportis ette, et tuleb luua paremad võimalused, kuidas suunata eelarveraha valitsuse prioriteetidesse ning suurendada institutsionaalset paindlikkust. Viimasest rääkides pakkusid eksperdid välja, et nii Eesti kui ka Soome võiksid kaaluda võimalust sätestada ettenägematute kulude jaoks eelarves reservfondid ja poliitikareservid.

OECD hinnangul on Eestis hästi paigas info- ja kommunikatsioonitehnoloogia (IKT) poliitika valdkonna juhtimine ning selge infoühiskonna ja e-riigi arendamise strateegia. Küll aga toodi ühe peamise soovitusena esile, et Eesti ja Soome peaksid välja töötama ja kokku leppima tegevuskava piiriüleste e-teenuste arendamiseks ja nende elluviimiseks.

Seotud lood
27.02.2015 02.03.2015
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto